Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Warszawie | ul. Cietrzewia 22a, 02-492 Warszawa | NIP: 5222493715 | e-mail: sekretariat@sp94.waw.pl

Informacje o Konkursach

Informacje o konkursach w roku szkolnym 2015/2016

Informacje o konkursach w roku szkolnym 2016/2017

Informacje o konkursach w roku szkolnym 2017/2018

 

Informacje o konkursach w roku szkolnym 2018/2019

 

 

Konkurs Przedmiotowy MKO – język angielski

 

7 listopada odbędzie się szkolny etap Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego.

Zapisy na konkurs u Pani Ewy Kinstler do 26.10.2018.

Szczegóły konkursu: Przedmiotowy Konkurs MKO – j_angielski (program_2018-2019)

 

 

Konkurs plastyczny – „Kilometrowy komiks”

 

Uczestnicy konkursu mają za zadanie przygotować pracę plastyczną wykonaną dowolną techniką na temat wybranego przez siebie jednego lub kilku wydarzeń z ostatnich stu lat historii Polski. Mogą to być wydarzenia z zakresu sportu, kultury, nauki, techniki np. pierwszy Wyścig Pokoju w Polsce, Nagroda Nobla dla naszych literatów, zwycięstwo Polaków na olimpiadzie, pierwszy medal Małysza w skokach narciarskich, budowa Pałacu Kultury. Na stronie konkursu znajduje się katalog tematów – propozycji, z którego można, ale nie trzeba skorzystać.

Prace powinny zostać wykonane na papierze formatu A3.

Prace należy dostarczyć nauczycielom plastyki do dnia 10 października 2018 roku.

Szczegóły konkursu i regulamin na stronie Konkursu.

 

 

Przedmiotowy konkurs kuratoryjny

z języka hiszpańskiego

 

Zapraszam uczniów klas VII i VIII do wzięcia udziału w szkolnym etapie kuratoryjnego konkursu z języka hiszpańskiego, który odbędzie się 15 października 2018 roku o godzinie 9.00.

W dniu konkursu należy dostarczyć podpisaną przez rodziców zgodę na udział w konkursie.

Organizatorem konkursu jest Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

 

Przykładowe zadania konkursowe

Regulamin konkursu

 

 

„ŚW. MAKSYMILIAN SŁUŻY MATCE BOŻEJ I POLSCE”

– Konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-5

 

1. Uczniowie ze szkół podstawowych (klasy 1-5) wykonują pracę plastyczną na temat: „Św. Maksymilian służy Matce Bożej i Polsce”, ilustrując fragment z książki Marii Kączkowskiej „Ojciec Kolbe” (tekst – fragment z książki Marii Kączkowskiej Ojciec Kolbe ).
2. Praca powinna być wykonana:
■ samodzielnie;
■ na temat (poruszony w tekście z książki Marii Kączkowskiej pt. „Ojciec Kolbe”);
■ w formacie A3 (inne formaty nie będą brane pod uwagę);
■ w jednej z wymienionych poniżej technik, w danej kategorii wiekowej.
3. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:
■ klasy O-III szkoły podstawowej;
■ klasy IV-V szkoły podstawowej.
4. Prace powinny być wykonane w jednej z wybranych technik:
■ klasy 0-III: farby plakatowe, kredki, mieszana, pastele;
■ klasy IV-V: farby plakatowe, mieszana, pastele olejne, węgiel.

PRACE NALEŻY SKŁADAĆ DO KATECHETÓW (do dnia 26.10.2018r)

 

XVI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej „Usłysz, Panie, moje słowa”

 

Uczniowie szkół podstawowych przygotowują jeden dowolnie wybrany utwór poetycki o tematyce religijnej. Eliminacje szkolne odbędą się 11.10.2018r. (czwartek). Natomiast przesłuchania uczestników drugiego etapu odbędą się w Katolickim Zespole Edukacyjnym im. Ks. Piotra Skargi przy ul. Bema 73/75 w Warszawie w dniu 27.10.2018r. (sobota) w godz. 9.00-14.00 wg szczegółowego harmonogramu, który zostanie opublikowany na stronie internetowej www.skarga.edu.pl do dn. 22.10.2018 r. Zgłoszenia u Katechetów.

Regulamin konkursu: XVI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

 

Memory Master
IX edycja – jesienna – ZAPISY OTWARTE

 

© MEMORY MASTER jest ogólnopolskim konkursem leksykalnym przeznaczonym dla szkół gimnazjalnych oraz klas 4, 5, 6, 7 i 8 szkoły podstawowej. Konkurs jest nowatorskim przedsięwzięciem na rynku edukacyjnym. Został zaprojektowany przez nauczycieli języka angielskiego (i testowany w kilku szkołach podstawowych w Wielkopolsce) jako pomocne narzędzie do aktywnego wspierania nauki słownictwa i do skutecznego motywowania. Dzięki innej niż wszystkie formie konkursu uczniowie mogą nie tylko sprawdzić wiedzę, ale przede wszystkim w nowoczesny sposób być zmotywowani do zdobycia nowej wiedzy i odświeżenia tej już nabytej. W darmowej aplikacji na telefon znajdują się wszystkie listy słów oraz dwie gry pomagające w lekki sposób uczyć się słownictwa do konkursu.

Nagrody w konkursie ©Memory Master:
Uczestnicy, którzy zdobyli maksimum punktów (100 pkt) biorą udział w losowaniu smartwatchy (x2), tabletów (x2), słowników obrazkowych PONS (x6), gry edukacyjnej z serii Timeline (x2), puzzli 3D z lampką led (Statua Wolności) (x2), powerbanków (x3), głośników bezprzewodowych (x2), puzzli związanych z Wielką Brytanią lub Stanami Zjednoczonymi (x4), gry karcianej do nauki zwrotów w języku angielskim – Let’s Talk (x4). Uczestnicy, którzy uzyskali wynik 100% ale nie wylosowali jednej z głównych nagród otrzymują nagrodę pocieszenia – pamiątkowy medal Memory Master.

Ponadto, każdy uczestnik oraz szkolny organizator otrzymuje dyplom (rodzaje dyplomów: dyplom laureata – 100 pkt, dyplom laureata II stopnia, dyplom laureata III stopnia, dyplom z wyróżnieniem, dyplom uczestnika).

Więcej informacji oraz regulamin: www.blumont.edu.pl

ZAPISY DO 14.10.2018 r. u p. Huberta Makaruka na śniadaniówkach w stołówce wraz z wpłatą 8zł – codziennie oprócz wtorków.

Konkurs odbędzie się 15.11.2018 r. o godz 10:00 i potrwa godzinę. Wyniki poznamy nie później niż 10 lutego 2019 r.

 

Przedmiotowy konkurs kuratoryjny

– biologia, chemia, fizyka i matematyka.

 

W imieniu zespołu nauczycieli przedmiotów matematyczno – przyrodniczych, zapraszam wszystkich chętnych uczniów z klas 7 i 8 do udziału w etapach szkolnych konkursów kuratoryjnych z następujących przedmiotów: biologia, chemia, fizyka i matematyka. Organizatorem konkursów jest Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Każdy z konkursów odbywa się o godzinie 9.00. Szczegółowy harmonogram przedstawiony jest poniżej.

Zapisy do udziału w konkursie trwają do 5 października 2018 roku u nauczycieli przedmiotów.W etapie szkolnym wezmą udział uczniowie, którzy przyniosą podpisane przez rodziców, zgody na udział w konkursie. Termin ich dostarczenia to 12 październik br.

Przygotowanie do konkursu prowadzą nauczyciele poszczególnych przedmiotów na zajęciach dodatkowych.

Aby zapoznać się z regulaminem konkursów należy kliknąć LINK.

Harmonogram konkursów przedmiotowych

Kuratoryjny konkurs fizyczny                   17 październik 2018 r. (środa)

Kuratoryjny konkurs chemiczny             22 październik 2018 r. (poniedziałek)

Kuratoryjny konkurs matematyczny        25 października 2018 r.(czwartek)

Kuratoryjny konkurs biologiczny                         6 listopada 2018 r. (wtorek)

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach.

Małgorzata Dusza-Dragon

 

 

¡Olè! – KONKURS WIEDZY O KRAJACH HISZPAŃSKOJĘZYCZNYCH

i KONKURS PLASTYCZNY

 
Zapraszamy uczniów klas siódmych i ósmych do wzięcia udziału w II edycji międzyszkolnego konkursu ¡Olè!, organizowanego przez XXI LO im. Hugona Kołłątaja w Warszawie.
 
Kategorie konkursowe:
1. Konkurs wiedzy o wybranych trzech krajach hiszpańskojęzycznych oraz trzech wspólnotach autonomicznych Hiszpanii, tj. Kolumbii, Kubie, Urugwaju/ Kastylii i León, Walencji oraz Wyspach Kanaryjskich – I etap odbędzie się we czwartek 29.11.
2. Konkurs plastyczny na najlepszy krajobraz jednego z powyższych krajów lub wspólnot – termin składania prac upływa w poniedziałek 19.11.
 
Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane w szkole przez nauczycieli języka hiszpańskiego do środy, 17.10.
 
Szczegóły dotyczące konkursów i nagród zawarte są w załączonym niżej Regulaminie.
Szkoła Podstawowa nr 94 w Warszawie © 2014-2017 Frontier Theme