Świetlica szkolna

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego w Świetlicy Szkolnej

W dniu 19 czerwca w naszej Szkole odbyła się uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego w Świetlicy Szkolnej pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Podczas uroczystości uczniowie klasy 1e przygotowali krótką część artystyczną, podczas której zostały przedstawione zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas wakacji oraz przypomniane numery alarmowe. Uroczystość uświetniły piosenki o tematyce wakacyjnej. Na koniec uroczystości dla uczniów klas trzecich, którzy to opuszczają już progi naszej świetlicy, zostały wręczone małe upominki. Życzymy wszystkim UDANYCH WAKACJI!!!

Mini Playback Show

14.06.2024r. po raz kolejny w naszej świetlicy odbyła się bardzo muzyczna impreza MINI PLAYBACK SHOW. Na scenie wystąpili młodzi wykonawcy z klas 1-3 z wybranymi przez siebie piosenkami. Nie zabrało przebojów polskich i zagranicznych, które znają prawie wszyscy. Widać było, że występ sprawił im wiele radości a widownia muzycznego show nagradzała wszystkich artystów gromkimi brawami. Występy dzieci były indywidualne oraz grupowe, a artyści otrzymali za udział pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Do zobaczenia za rok w kolejnej edycji ŚWIETLICOWEGO MINI PLAYBACK SHOW

Świetlica na sportowo

W dniu 7 czerwca 2024 roku na terenie szkoły odbyła się impreza pt.: ,,Świetlica na sportowo”. W imprezie wzięło udział około 200 uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. Całe wydarzenie rozpoczęło się biegiem wokół stawu w kategoriach dziewczynki i chłopcy na poziomach klas 1-3. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Po zakończeniu biegu wszyscy uczestnicy udali się na plac zabaw, gdzie czekało na nich do zaliczenia 10 stanowisk z różnymi zadaniami sportowymi. Po wykonaniu  zadań dzieci otrzymały słodką nagrodę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zabaw sportowych za fantastyczne zachowanie i sportową postawę.

Światowy Dzień Roweru

Laurki dla mamy

Zakładki do książki

Matka Ziemia w swojej rodzinie

Dzień Flagi

Świetlicowe zabawy optyczne – czy zmysły zawsze mówią prawdę?

Wiosenne prace plastyczne

Drzewa wiosną w sadzie

Dnia 21 marca 2024 roku zgodnie ze zwyczajem w Świetlicy szkolnej pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Wydarzenie to poprzedziły przygotowania Marzanny.  Można je było podziwiać w salach i na wystawie w budynku szkoły. Licznie zgromadzone dzieci z poszczególnych grup świetlicowych wyruszyły ze swoimi Marzannami w pochodzie wokół stawów. Po powrocie odbyło się miłe spotkanie z ,,Panią Wiosną”. 

Święta Wielkanocne

Palmy wielkanocne

Różni a tacy sami

Dzień Kobiet

Świetlicowe działania

Maski karnawałowe

Sposoby na nudę

Walentynki

Zimowe drzewa

Mam talent

W dniu 10.01.2024 odbyła się w szkole świetlicowa impreza pt. „Mam Talent”. Udział w rywalizacji wzięło 17  chętnych uczniów, które pokazały swoje umiejętności w śpiewaniu, graniu na skrzypcach, tańczeniu i gimnastyce artystycznej. Uczestnikom konkursu kibicowali wszyscy uczniowie przebywający w świetlicy. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy i podziwiamy ich za odwagę w wzięciu udziału w pokazach.

Święta tuż, tuż!

Światowy Dzień Pluszowego Misia

My się zimy nie boimy!

Jesienne grzyby

11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Do Święta Niepodległości w naszej świetlicy przygotowywaliśmy się przez kilka dni. Na zajęciach uczniowie słuchali opowiadań związanych z tematyką walki o niepodległości. Mieli okazję obejrzeć film edukacyjny poświęcony Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu oraz nauczyć się kilku pieśni patriotycznych. Wykonali świąteczne gazetki ścienne, flagi, kotyliony, zaproszenia na apel.

W dniu 10 listopada wszyscy uczniowie świetlicy wzięli udział w apelu czyli Przeglądzie Pieśni Patriotycznych. Przy blasku ogniska można było  usłyszeć  „Legiony”, „Wojenko, wojenko”, „O mój rozmarynie” , „My pierwsza brygada”, „Niepodległość”. Dodatkowo uroczystość uświetnił występ taneczny uczniów klasy 1f.

Jesienny dywan

Zabawy ruchowe

Prace plastyczne

Aktywności w świetlicy szkolnej

Żegnaj lato

Za nami pierwsze tygodnie szkoły i choć wciąż wspominamy wakacyjne przygody to w piątek 22 września oficjalnie pożegnaliśmy lato i przywitaliśmy jesień. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zapisani do świetlicy szkolnej wraz z wychowawcami świetlicy przygotowali i zaprezentowali krótką część artystyczną.  Podczas uroczystości mieliśmy możliwość wysłuchania wierszy oraz piosenek wykonanych przez uczniów poszczególnych klas. Zwieńczeniem uroczystości był „kolorowy taniec” w wykonaniu klasy 1f. Było pięknie, wesoło i kolorowo!

Konkurs Mini Playback Show

W piątek 16 czerwca w naszej świetlicy odbył się, koncert największych gwiazd światowego formatu, czyli MINI PLAYBACK SHOW. Uczniowie klas I-III wcielili się w role swoich idoli, dając niezapomniany występ. Bisom nie było końca. Uczniowie dołożyli wszelkich starań, by dopracować swoje występy, nie zabrakło pięknych strojów i makijaży.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów na scenach małych i dużych.

Dzień sportu

Dnia 15 czerwca w Świetlicy Szkolnej odbyły się zabawy sportowe dla klas I – III „Od zabawy do sportu”. Uczestnicy mogli wybrać 7 z 15 zaproponowanych zadań sportowych. Powodzeniem cieszyły się zabawy z piłką, hula- hop, skakanką, rzuty do celu, akrobatyka a także skoki w dal. Wszyscy cierpliwie oczekiwali na swoją kolej aby móc wykonać wybrane zadanie. Wykonanie poszczególnych zadań odnotowane było przez wychowawców na specjalnie przygotowanych kartach. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy przystąpiły do poszczególnych zadań. Wszyscy świetnie się bawili. Było gwarno i wesoło.

Malujemy kredą

Żonkile

Teatr jednego wiersza

Jan Brzechwa „Na straganie”

Jan Brzechwa „Sum”

Julian Tuwim „Rzepka”

Baranki

Wielkanoc

Wiosna

Nasze aktywności w świetlicy szkolnej

Karnawałowy zawrót głowy

Dzień Babci i Dziadka

Zima

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości i rodzinnych spotkań. W świetlicy  szkolnej podczas oczekiwań na święta dzieciaki wraz ze swoimi wychowawcami świetlicy przygotowywały dekoracje świąteczne, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Zwieńczeniem świątecznych przygotowań była uroczystość wspólnego kolędowania, która odbyła się 21 grudnia. Uroczystość przygotowali wszyscy wychowawcy świetlicy wraz z uczniami klas I – III. Podczas występu nasi uczniowie z dużym przejęciem i zaangażowaniem wspólnie odśpiewali najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Na zakończenie uroczystości były życzenia świąteczne i noworoczne skierowane przez Panią Dyrektor do dzieci i pracowników szkoły.  Miesiąc grudzień to czas wyjątkowy, czas który pozwolił wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt. Atmosferę pełną ciepła, radości oraz potrzeby spędzania wyjątkowych chwil z bliskimi. Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt!

Święta tuż, tuż

Kolędowanie

Kartki świąteczne

Mam talent

Świetlicowy mam Talent

Dnia 28 listopada 2022r. odbył się Świetlicowy „Mam Talent”, który miał na celu   rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów.

Uczniowie klas I-III zaprezentowali swoje umiejętności i talenty.

Tego dnia każdy uczestnik miał na scenie swoje ,,5 minut” sławy. Nie był to łatwy moment. Szczególnie dla uczniów  klas I, którzy po raz pierwszy występowali  przed publicznością. Dla nich należą się ogromne brawa.

Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy poradzili  sobie doskonale wykazując przed  nieprzeciętny talent w tańcu, śpiewie,grze na instrumentach,akrobatyce,trikach wykonywanych z piłką,układaniu kostki rubika,opowiadaniu ciekawych opowiadań,prezentowaniu umiejętności aktorskich. Odwaga wszystkich uczestników została nagrodzona owacjami Dyrekcji,nauczycieli i rówieśników. Każdy występujący w ramach podziękowania za piękny występ otrzymał małą niespodziankę.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za występy i życzymy dalszych sukcesów!

Dziękujmy rodzicom,wychowawcom grup świetlicowych za pomoc w zorganizowaniu ,,Mam Talent”.

Podziękowania  należą się również chłopcom z Samorządu Szkolnego i Wolontariatu za pomoc w przygotowaniu dekoracji i czuwanie nad właściwym przebiegiem występów.

Smok z kółek i kółeczek

Mój przyjaciel Miś

11 listopada

W dniu 10 listopada Świetlica włączyła się w obchody Święta Niepodległości w naszej szkole. Każda grupa świetlicowa zaprezentowała pieśń patriotyczną, którą wcześniej wylosowała do przygotowania. Wszystkie grupy spisały się na medal.  Było pięknie i uroczyście.

Natalia Brzozowska

Małgorzata Jurnatowska

Elżbieta Skudlarska

Godło Polski

Kotyliony

W dniach 17-21 października 2022 roku tematem tygodnia w świetlicy był „Świat bajek i baśni”. W tych dniach odbyły się pogadanki o ulubionych postaciach, czym różni się dobro od zła, co to jest morał oraz dlaczego warto czytać książki.  Został również rozstrzygnięty  konkurs plastyczny pt. „Baśniowe zamki”. Celem konkursu było rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej uczniów z klas 1-3  oraz wykorzystanie różnych technik. „Baśniowe zamki”  były wykonane zarówna w formie płaskiej, jak  i przestrzennej. Wszystkie prace wykonane na konkurs były ciekawe oraz estetycznie i dokładnie. Gratulujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. 

Aktywności plastyczne w świetlicy szkolnej 2022/2023

Bajkowe zamki

Bąbelkowe owoce

Figury z liści

Jesienne grzyby

Laurki z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Portret nauczyciela

Słoneczniki i latawce

Pani Jesień

Dary Pani Jesieni

Jesienne drzewa

Dzień Kropki

Przegląd piosenki letniej

Wakacyjne widoki

Słoneczniki

Skip to content