Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi

św. Jan Paweł II

Nasz szkolny wolontariat to bezinteresowne zaangażowanie całej społeczności szkolnej na rzecz potrzebujących. Wspólnie z Samorządem Uczniowskim, szkolnym kołem Caritas i przy współpracy z parafią M.B. Saletyńskiej organizujemy pomoc w zależności od potrzeb – doraźną i stałą.

Nasze założenia i cele:

• zapoznanie dzieci i młodzieży z ideą wolontariatu;
  • uwrażliwianie na cierpienie,samotność i potrzeby innych;
  • kształtowanie postaw prospołecznych;
  • rozwijanie empatii tolerancji;
  • angażowanie młodych ludzi w działania na rzecz społeczności szkolnej i pozaszkolnej, tworzenie więzi ze środowiskiem lokalnym.

Do pobrania:

Nasze działania

Zobacz archiwum działań wolontariatu

Wolontariat, czyli co….?

Logo wolontariatu

Kochani,

nasz szkolny wolontariat ma swoje logo. Zaprojektował je dla nas Michał Majewski z kl. 8a.

Michał, dziękujemy za wsparcie!

Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy i czekamy na Wasze pomysły.

Ilona Schiele

Dbamy o naszych skrzydlatych przyjaciół

W ramach akcji ,,Dbamy o naszych skrzydlatych przyjaciół” organizowanej przez e- wolontariat uczniowie klasy 2 b przez całą zimę dokarmiali ptaki. Akcja ta pomogła ptakom przetrwać trudny zimowy czas. Teraz nasi skrzydlaci przyjaciele odwdzięczają się nam radosnym śpiewem zwiastującym nadchodzącą wiosnę.

Starsi też pomagają braciom mniejszym

Dzień Kota

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Finał akcji charytatywnej „Świąteczny dar serca”