ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI CARITAS „TAK, POMAGAM!”

Boże Narodzenie to czas, kiedy każdemu potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na Święta Bożego Narodzenia dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób żyjących w ubóstwie tak, aby każdy mógł cieszyć się wigilijnym posiłkiem.

W dniach 7-8 grudnia br. 28 Wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 94 w Warszawie, we współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas pod kierunkiem p. Krystyny Alberskiej, włączyło się w XV Ogólnopolską Akcję Zbiórki Żywności organizowaną przez Caritas pod hasłem „Tak, pomagam!”

Bożonarodzeniowa zbiórka została przeprowadzona w dwóch wybranych sklepach. Wolontariusze zebrali wiele artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia takie jak: olej, mąka, cukier, makaron, kasza, ryż, płatki kukurydziane, dżemy, herbata, słodycze, konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości.

Przygotowane świąteczne paczki, dotarły już do rodzin na terenie parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Warszawie – Włochy, będących w trudnej sytuacji materialnej.

Pragniemy przekazać podziękowania dla wszystkich ofiarodawców, którzy potrafili podzielić się żywnością z potrzebującym oraz wolontariuszom za ich dar serca.

Wolontariusze:

Kraszewska-Cąkała Emilia, Kaźmierczak Marta, Kołodziejczyk Patrycja, Nowosielski Grzegorz, Ciura Michał, Pańczyk Agnieszka, Pawlak Maksymilian, Rusek Weronika, Błajszczak Nela, Krzysik Piotr, Goliszek Kacper, Ejzel Anna, Kowalska Maja, Spiridis Julia, Zabielska Aleksandra, Borkowski Kajetan, Buczkowski Michał, Dżumaga Kacper, Hernik Maja, Kucharczyk Paweł, Nigot Kamil, Pruchniewicz Maksymilian, Staniszewska Sandra, Rusek Damian, TabotMpenye George, Emiljan Antonina Klara, Sadowska Amelia, Wójkowska Wioletta

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję!

Barbara Cwalina – Opiekun Szkolnego Koła Caritas

                                                                                             

Skip to content