Wycieczka klasy 6e do Sejmu RP

W dniu 23 października 2017 r. wybraliśmy się na  wycieczkę do Sejmu RP.  Na ulicę Wiejską, przy której mieści się budynek Sejmu, dostaliśmy się autobusem. Na początku czekała nas  kontrola pirotechniczna. Każdy musiał przejść przez wykrywacz metali i przepuścić swój plecak przez rentgen. Po kontroli udaliśmy się do szatni, zdjęliśmy kurtki i zaczęliśmy zwiedzanie  Sejmu z przewodnikiem, który pokazał nam makietę całego kompleksu budynków.  Następnie zwiedziliśmy hall główny, czyli ten, gdzie posłowie udzielają wywiadów oraz salę plenarną, czyli tą, w której zwykle odbywają się obrady posłów.

W Sejmie spędziliśmy około 1 godziny, a następnie, korzystając z okazji, udaliśmy się jeszcze do siedziby fundacji „Białoruski Dom”, która ma swą siedzibę niedaleko budynku Sejmu. Jest to organizacja charytatywna, w której pracuje tata jednego z naszych kolegów z klasy. Ofiarują oni pomoc uchodźcom z Białorusi. Zostaliśmy tam zaproszeni na prezentację, czym zajmują się pracownicy tej organizacji. Następnie wypiliśmy herbatę , zjedliśmy sernik i wróciliśmy do szkoły. Była to bardzo ciekawa wycieczka, dzięki której dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o Sejmie i codziennej pracy posłów.

Relację przygotował Piotr Kwiecień

Skip to content