Wycieczka klasy 5c do Ogrodu Botanicznego UW

Dnia 23 października 2017 klasa 5c wybrała się na wycieczkę do szklarni Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Wyruszyliśmy komunikacją miejską około godziny 11.00. Ogród Botaniczny znajduje się w Alejach Ujazdowskich. Szklarnie, są jego niewątpliwie najciekawszą częścią. Podziwialiśmy tam bogatą kolekcję egzotycznych roślin, które rosną w odległych krajach. Zaciekawiły nas bardzo palmy, kaktusy, a szczególnie rośliny mięsożerne. Podziwialiśmy tropikalne grzybienie i lotos. W palmiarni zaciekawiła nas mnogość gatunków palm i figowców, wśród nich Ficus macrophyla zwany drzewem dusicielem. Bardzo ciekawym działem szklarni są rośliny mięsożerne. Rosiczka ma liście pułapkowe z lepką cieczą wabiącą drobne zwierzęta .

Wyprawa do Szklarni Ogrodu Botanicznego była bardzo ciekawa i zajmująca. Choć na dworze chłód i deszcz zaznaliśmy odrobiny ciepła tropikalnego ogrodu.

W imieniu uczniów klasy 5c – Maks Pykało

Skip to content