„Wojna płci” szkolnego koła teatralnego łączy pokolenia

13 marca członkowie szkolnego koła teatralnego „Wszystko gra”, działającego pod kierunkiem p. Anny Derlety i p. Marty Wróblewskiej, przygotowali i wystawili w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Potrzebnej 10 w Warszawie program artystyczny „Wojna płci”. Ta prospołeczna inicjatywa, wiążąca się tematycznie z niedawnym Dniem Kobiet, była możliwa dzięki zaangażowaniu uczniów klas IV – VII: Natalii  Bartnickiej, Marty Gąsieniec, Marii Wysockiej, Patrycji Lipczyńskiej, Ali Grodeckiej, Magdy Witkowskiej, Zosi Skotak, Oliwii Wysockiej, Igora Nowika, Adama Borysa, Matusza Sobiecha i Kacpra Goliszka.

To dzięki nim pensjonariusze ośrodka zostali uraczeni bukietem utworów wierszowanych i prozatorskich, wśród których nie mogło zabraknąć Mickiewicza, Szymborskiej, Kerna, Okudżawy czy poezji śpiewanej. Zgromadzone na widowni panie otrzymały też róże. Seniorzy nagrodzili występ oklaskami na stojąco i nie szczędzili słów uznania pod adresem naszej młodzieży.

Spotkanie odbyło się w ramach szkolnego wolontariatu. Jednocześnie zainicjowało współpracę szkolnego koła teatralnego  z Dziennym Domem Pomocy Społecznej m.in. w ramach realizowanego tu projektu „Łamiemy Bariery”. Pensjonariusze i pracownicy ośrodka gorąco podziękowali młodzieży za inicjatywę łączącą pokolenia i zaproponowali  słodki poczęstunek, podczas którego opowiedzieli nam o swojej codzienności. Jednocześnie p. kierownik Anna Pechner zaproponowała nawiązanie długofalowej współpracy, na co oczywiście z chęcią przystaliśmy. Kolejny występ, tym razem w Dziennym Domu Pomocy  przy ul. Robotniczej, planujemy tuż po Wielkanocy.  Mamy nadzieję, że tym razem nie zabraknie z nami Aleksandry Zabielskiej i Kingi Kołodziejczyk, którym choroba uniemożliwiła udział w wyjściu.

 Serdecznie dziękujemy im i wszystkim artystom za poświęcony czas, umożliwiający realizację tak szlachetnego przedsięwzięcia, jak również  gratulujemy wzorowej postawy i zachęcamy wszystkich do wsparcia wszystkich szkolnych działań artystycznych o charakterze prospołecznym.

Skip to content