WARSZTATY PRZYRODNICZE DLA KLAS 4

W dniach 25-27 października odbyły się w naszej szkole laboratoryjne warsztaty przyrodnicze w których uczestniczyli Uczniowie i Uczennice wszystkich klas 4.
Warsztaty prowadzili doświadczeni nauczyciele doradcy metodyczni Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. W ramach zajęć Uczniowie i Uczennice wykonali kilka doświadczeń, które w efektowny sposób pokazywały istnienie różnych barwników w liściach drzew, zmiany kolorów będące wynikiem łączenia ze sobą różnych związków oraz samodzielnie wykonali tęczę, która powstała w wyniku łączenia ze sobą różnokolorowych roztworów cukru o różnych stężeniach.
Zajęcia w formie zabawy poprzez uczestnictwo w doświadczeniach sprawiły Dzieciom wiele radości i stanowiły wstęp do lekcji chemii i biologii w następnych latach.
Organizator, Błażej Helie

Skip to content