Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Warszawie | ul. Cietrzewia 22a, 02-492 Warszawa | NIP: 5222493715 | e-mail: sekretariat@sp94.waw.pl

Ukraińcy – nasi sąsiedzi

Dnia 10 maja 2017 roku w Bibliotece Publicznej we Włochach odbyły się warsztaty etnograficzno-plastyczne pt. „Ukraińcy – nasi sąsiedzi”.  W spotkaniu uczestniczyła klasa 4f wraz z paniami Iloną Schiele i Małgorzatą Niebudą.

W czasie zajęć dzieci poznały elementy kultury ukraińskiej: stroje ludowe, motywy, hafty. Zapoznały się z alfabetem ukraińskim, religią grekokatolicką i prawosławną. Poznały zabawy i potrawy ukraińskie, dane geograficzne, krajobraz i przyrodę Ukrainy. Każdy uczeń wykonał z kartonu i kolorowych tkanin lalkę w stroju regionalnym.

Warsztaty poszerzyły wiedzę uczniów na temat naszych sąsiadów i były atrakcyjną formą nauki połączonej z zabawą.

Szkoła Podstawowa nr 94 w Warszawie © 2014-2017 Frontier Theme