TYDZIEŃ ZAWODÓW

W ramach doradztwa zawodowego w naszej szkole mieliśmy specjalnego gościa panią Danutę Isler redaktora z Polskiego Radia .
Pani dziennikarz przekazała uczniom klas 7 dużo cennych informacji o pracy dziennikarza radiowego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda profesjonalny sprzęt dziennikarski, jaką należy ukończyć szkole aby wykonywać ten zawód. Uczniowie zadawali bardzo dużo pytań, aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Z zainteresowaniem słuchali opowieści o różnych wywiadach że sławnymi osobami . Największym zainteresowaniem cieszyło się przeprowadzanie przez dzieci wywiadu. Uczniowie mogli przez chwilę poczuć się jak prawdziwi dziennikarze. Był także przeprowadzony wywiad w języku angielskim . Wszyscy super się bawili .
Pani redaktor zaprosiła uczniów do Polskiego Radia, gdzie będą mogli na żywo zobaczyć studio oraz pracę dziennikarzy.
Ewa Sucharska
Jola Kolera