Tydzień Języków Europejskich w naszej szkole

Od 2001 roku w krajach Unii Europejskiej w dniu 26 września obchodzony jest  Dzień Języków Europejskich. W naszej szkole w tym roku szkolnym aktywności propagujące naukę języków obcych  odbywały się przez cały tydzień  od 3 do 7 października.

Na poniedziałek uczniowie przygotowali małe plakaty wielkości A3 z grzecznościowymi słówkami w językach z trzech wybranych krajów (dziękuję, przepraszam, proszę, dzień dobry, do widzenia). We wtorek uczniowie przynieśli wykonane przez siebie duże plakaty na temat jednego wybranego kraju obcojęzycznego z ciekawymi informacjami dotyczącymi tego kraju. W środę przynosili zrobione własnoręcznie flagi wybranego kraju. W czwartek na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas 4-8 przygotowywali polsko-angielskie słowniki obrazkowe dla swoich młodszych kolegów z klas 1-3. W piątek natomiast  słuchaliśmy na lekcjach języka angielskiego obcojęzycznych piosenek z wybranych krajów. 

Wykonane przez uczniów piękne prace zawisły na tablicy szkolnego korytarza w formie gazetki szkolnej – poniżej załączamy kilka zdjęć.

Tydzień Języków Europejskich ma na celu propagowanie wśród uczniów nauki języków obcych oraz uświadomienie korzyści płynących z ich umiejętności.

Dziękujemy wszystkich uczniom za włączenie się w obchody

Tygodnia Języków Europejskich –

Zespół Nauczycieli Języka Angielskiego

Koordynator projektu Elżbieta Pietrzyk

Skip to content