TEATR WIECZOROWĄ PORĄ

21 listopada 2018 r. chętni uczniowie z kl. 7b i 7c wraz z wychowawczyniami Panią Malwiną Gnat i Panią Anną Żydoń wzięli udział w musicalu „Piloci”. Spektakl odbył się w Teatrze Roma o godz. 19.00.

Wyjście było bardzo udane. Z zachwytem i przejęciem oglądaliśmy poruszającą historię o polskich pilotach walczących w Bitwie o Anglię, a także o ich bliskich, którzy pozostali w okupowanej w Polsce. Ogromne wrażenie zrobiło na nas połączenie gry aktorskiej z nową technologią. Po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć, jak na deskach teatru wykorzystano komputerowe wizualizacje i wybuchowe efekty specjalne. Całość dopełniał wspaniały śpiew artystów.

Przedstawiona historia była bardzo pouczająca. Po raz kolejny mogliśmy poczuć klimat tamtych czasów, poznać ówczesne realia życia i przekonać się, jak ciężko było wtedy podejmować różne decyzje. Spektakl uświadomił nam, jak wielkim darem jest życie w kraju bez wojny.

Cieszymy się, że mieliśmy możliwość uczestniczyć w wieczornym spektaklu. Dla wielu z nas było to pierwsze wyjście do teatru poza godzinami szkolnymi! Wspaniale było poczuć ten klimat. I na własne oczy zobaczyć, jak kulturalny człowiek powinien zachować się w teatrze.

Uczniowie kl. 7b i 7c

Skip to content