SZLACHETNA PACZKA od klasy 8d

Szlachetna Paczka jest największym systemem pomocy bezpośredniej na świecie, w którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. Jest też jednym z największych programów społecznych w Polsce – jej działania połączyły już 4 miliony ludzi. Od 2001 roku wsparcie otrzymało dzięki niej ponad 150 tysięcy rodzin, a wartość pomocy przekroczyła ćwierć miliarda złotych.

W tym roku do akcji włączyła się również klasa 8d. Nasza pomoc popłynęła do 11 letniego Bartka i jego mamy. Bartek cierpi na częściowy niedowład kończyn dolnych i wymaga stałej rehabilitacji. Rodzina utrzymuje się jedynie ze skromnej pensji pani Bogumiły.

Chłopiec uwielbia piłkę nożną i wszystko co jest z nią związane. Marzy o tym, aby być taki sam jak jego rówieśnicy. Pod choinkę chciał dostać piłkę nożną, a jego mama marzyła o suszarce do włosów i mikrofalówce.

Dzięki zaangażowaniu całej klasy 8d oraz rodziców udało się nie tylko spełnić te życzenia, ale podarować im o wiele więcej.

Katarzyna Dobrzyńska, wychowawca klasy 8d

Skip to content