Sprawozdanie z konkursu Mój Patron

W roku szkolnym 2014/2015 w naszej szkoły I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego zrodziła się drugi raz idea zorganizowania  II edycji konkursu Mój Patron, który prowadzi do rozpropagowania sylwetek patronów, poszerza wiedzę młodzieży o wybitnych osobistościach, tworzy okazję wykazania się uzdolnieniami i kreatywnością, kształtuje umiejętności wyszukiwania potrzebnych informacji, rozwija poczucie przynależności do społeczności szkolnej oraz budzi szacunek dla tradycji szkoły.

Pomysł zyskał entuzjastyczny odzew w szkołach podstawowych w całej Polsce od Bałtyku aż po Tatry. Spośród 176 prac nadesłanych z 79 szkół w Polsce jury po burzliwej dyskusji nagrodziło 12 laureatów. Nagrody przyznawane były w trzech kategoriach wiekowych w klasach IV, w klasach V i w klasach VI.

KLASY IV:

Miejsce 1: Wiktor Zagórski Szkoła Podstawowa im. Bronisława Malinowskiego w Woli

Miejsce 2: Izabella Twardzik Szkoła Podstawowa im. Juliusza Ligonia w Pogrzebieniu

Miejsce 3: Igor Nowik Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego   w Warszawie

KLASY V:

Miejsce 1: Hanna Zwolińska Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Łasku

Miejsce 2: Kinga Pytel Szkoła Podstawowa im. Alfreda Szklarskiego w Sarnowie

Miejsce 3: Krzysztof Hnat Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Różewie

KLASY VI:

Miejsce 1: Maja Seremak Społeczna Szkoła Podstawowa „OMEGA” im. Górnośląskich Noblistów w Katowicach

Miejsce 2: Agata Gaszczyk Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mysłowicach

Miejsce 3: Agata Błaszczyk Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku oraz Natalia Mrozek Szkoła Podstawowa im. Kai Mireckiej w Nakle Śląskim

Wyróżnienia:

Igor Staręga Szkoła Podstawowa Nr 227 im. kapitana Lucyny Hertz w Warszawie oraz Estera Skoczek Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej

Nasza szkoła miała zaszczyt gościć zwycięzców z 12 różnych Szkół Podstawowych w Polsce podczas uroczystej gali rozdania nagród. Wydarzenie odbyło się w dniu 25 marca 2015r. Gośćmi honorowymi gali byli Pan Michał Wąsowicz – Burmistrz Dzielnicy Włochy m.st Warszawy, Pani Joanna Sienicka – Naczelnik Wydziału Oświaty Dzielnicy Włochy m.st Warszawy oraz sponsor konkursu Pan Marcin Marzec – Prezes Zarządu Ardura Solutions. Pani Dyrektor Małgorzata Krasowska otrzymała podziękowania od uczestników konkursu za bardzo ciekawą inicjatywę. Opiekunowie konkursowi z poszczególnych szkół złożyli na ręce Pani Dyrektor wyrazy uznania za tak kreatywną inicjatywę.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a uczestnikom i opiekunom dziękujemy za udział w konkursie i wielki wkład pracy, zapraszając jednocześnie na kolejną edycję konkursu.

Pomysłodawczyni, organizatorka:

Justyna Syta-Kierasińska

Skip to content