SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI STRAŻY MIEJSKIEJ I POLICJI

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Straży Miejskiej i Policji .
Prowadzący spotkanie przekazali uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa, jak zachować się w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania.
Zostały przypominane zasady poruszania się po ulicy oraz chodniku.
Nasi goście tez zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa jakie mogą czyhać na dzieci w kontakcie z obcymi osobami.
Uczniowie mieli tez możliwość zobaczenia samochodu Straży miejskiej i Policji oraz zobaczyć z czego składa się mundur pracownika Straży miejskiej i policjanta .
Uczniowie zyskali wiedzę jak postępować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, kogo powiadomić w nagłych wypadkach, poznali numery alarmowe.
Kolejne spotkania są zaplanowane na listopad.
Ewa Sucharska
Jola Kolera