Spotkanie autorskie

Dnia 10 listopada uczniowie klasy IV e i IV d uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu z autorką książki „Fajna Ferajna” p. Moniką Kowaleczko-Szumowską oraz p. Haliną Stańczak-Kryńską, pseudonim Halusia.

Pani Halina to świadek i uczestnik Powstania Warszawskiego. W chwili jego wybuchu miała zaledwie 10 lat. Podczas tej lekcji historii uczniowie wraz z nauczycielami mogli wysłuchać relacji Halusi – opowieści o powstańczych przeżyciach roku 1944. Z wielkim zaciekawieniem i wzruszeniem uczestniczyliśmy także w ekranizacji filmu „Fajna Ferajna – czyli powstanie widziane oczyma dzieci”.
Warszawa 2014. Zgrana paczka przyjaciół znajduje pamiętnik z Powstania Warszawskiego, co uruchamia serię magicznych wydarzeń. Dzieci spotykają rówieśników z 1944 roku, którzy opowiadają im o swoich powstańczych przeżyciach. Każda historia przenosi jednego ze współczesnych  bohaterów w sam środek Powstania.

„Fajna Ferajna” to wspaniała lekcja historii dla młodszych i starszych odbiorców. Szansa, aby poczuć i zrozumieć emocje, które towarzyszyły  ich rówieśnikom w 1944 roku.
Gorąco polecamy – uczniowie klasy 4e i 4d wraz z wychowawczyniami.

fajna-ferajna