Spektakl „Święta z innej planety” i spotkanie z aktorami

24 listopada uczniowie klas V b, V c i VI a wybrali się do Teatru 6. piętro na spektakl muzyczny pt. „Święta z innej planety”. Uczestniczyli  w spotkaniu z odtwórczyniami głównych ról: Karoliną Więch, Anną Wodzyńską, Anną Wojnarowską i Katarzyną Jaźnicka. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie wystawy TEXTIFOOD  zorganizowaną w Pałacu Kultury  przez Instytut Francuski w Polsce oraz Miasto Stołeczne Warszawa.

Wizyta w teatrze  i spotkanie z aktorkami były formą realizacji klasowych projektów w ramach  „Ogrodów nauki i sztuki”. Uczniowie poznali spektakl muzyczny jako formę teatralną. Odkryli też tajniki warsztatu i pracy aktora. Nie zabrakło czasu na ciekawe pytania, autografy i podziękowania dla artystów.

Na wystawie TEXTIFOOD obejrzeliśmy  natomiast projekty wykonane z innowacyjnych włókien, sztucznych i naturalnych, pozyskiwanych np.  z owoców pomarańczy, skorupiaków, kawy czy kwiatu lotosu. Mamy nadzieję, że ekspozycja zachęci uczestników do głębszej  refleksji nad efektywnym wykorzystaniem zasobów naszej planety.

Zrobione przy użyciu Lumia Selfie