Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej

Nauka na najwyższym poziomie zaprezentowana w przyjazny dla najmłodszych sposób – to kwintesencja Pikniku Edukacyjnego Politechniki Warszawskiej. W dniach 13-14 maja 2016 na terenie Kampusu Centralnego PW na wszystkich głodnych wiedzy czeka moc atrakcji.

Podczas ich pokazów uczestnicy będą mogli przeżyć prawdziwą naukową przygodę, odkryć tajemnicze zjawiska, także poprzez praktyczne ćwiczenia. Wszystkie atrakcje kierujemy głównie do dzieci, młodzieży ze szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, ich rodziców, studentów oraz osób starszych.

Dla każdej grupy wiekowej w programie przewidziane są ciekawe atrakcje: dla najmłodszych zabawy w ramach „naukowego placu zabaw”, dla starszych szereg interesujących wykładów oraz interaktywnych pokazów organizowanych przez koła naukowe.

Studenci skupieni w Kołach Naukowych Politechniki Warszawskiej pokażą swoje najlepsze projekty i wynalazki. Stoiska kół naukowych będą rozstawione w okolicy Gmachu Wydziału Fizyki. Pokazy przygotowane przy udziale Rady Kół Naukowych.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy liczne atrakcje: „naukowy plac zabaw”, „dmuchańce”, zjeżdżalnie, warsztaty Lego. Podczas pokazów dzieci m.in. odkryją prawa rządzące światem, dowiedzą się czym jest elektryczność, jak powstał kosmos i w jaki sposób można do niego dotrzeć oraz jak należy szanować środowisko.

Więcej informacji: https://www.pw.edu.pl/Uczelnia/Aktualnosci/Piknik-Edukacyjny-Od-Mikro-do-Makro

Skip to content