Pasowanie uczniów klas pierwszych

Nie ma lepszego dnia na przyjęcie do szkolnej społeczności nowych uczniów niż Dzień Edukacji Narodowej czyli 14 października. Właśnie wtedy w Szkole Podstawowej nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Warszawie dzieci z klas pierwszych zostały oficjalnie pasowane na uczniów. Uczniowie w pięknych galowych strojach przedstawili program artystyczny przygotowany pod okiem wychowawczyń, pań: Marii Koniec, Beaty Kołacz, Ewy Sadurek, Małgorzaty Tomporowskiej i Anity Machnio.

Następnie pierwszaki przeszły krótki test swoich wiadomości, którego wynik potwierdził, że są gotowe złożyć ślubowanie.

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się pilnie, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy dorosnę.

Ślubuję być dobrym kolegą.

Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.

 

Po tak ważnych słowach nastąpił moment pasowania dokonany przez dyrekcję szkoły panie Małgorzatę Krasowską i Elżbietę Koszewską. Wzruszające były słowa przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego, która w imieniu starszych uczniów powiedziała: Drodzy Młodzi Przyjaciele. Od 1 – go września tworzycie wraz z nami szkolną Rodzinę. Wiecie, że rodzinie każdy obok praw ma także obowiązki, które powinien dobrze wypełniać. Naszym wspólnym obowiązkiem jest pilna nauka. My starsi koledzy i koleżanki obiecujemy, że w potrzebie podamy pomocną dłoń. Życzymy Wam wspaniałych ocen na pierwszym świadectwie szkolnym. Mamy nadzieję, że będziecie miło spędzać czas w naszej szkole.

My wszyscy przyłączamy się do tych życzeń.

 

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęcia z uroczystości.

Skip to content