OGRODY NAUKI I SZTUKI W NASZEJ SZKOLE

25 maja 2018r. w naszej szkole przeżywaliśmy siódmą edycję gali projektów Ogrody Nauki i Sztuki.

Gośćmi specjalnymi tegorocznej gali była Małżonka Prezydenta Polski pani Agata Kornhauser – Duda, Mazowiecki Wicekurator Oświaty pan Andrzej Sosnowski oraz Pełnomocnik Prezydenta miasta stołecznego Warszawy do spraw Edukacji Kulturalnej pani Anna Michalak, przybyli również przedstawiciele włochowskich władz, placówek kultury oraz rodzice. Galę rozpoczęło powitanie gości przez dyrektora panią Małgorzatę Krasowską.

Następnie gospodarzami byli uczniowie: Kinga Kołodziejczyk i Kacper Goliszek. Opowiedzieli oni o idei naszych Ogrodów Nauki i Sztuki, których celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów wiedzą i sztuką, integrowanie zespołów klasowych, samodzielne poszukiwanie informacji, wnioskowanie i analiza na podstawie zdobytych danych. Zaprezentowano bardzo emocjonujący film, obrazujący pracę uczniów „Zanim zakwitły Ogrody”.

Następnie przyszedł czas na eskapadę po klasowych wystawach. W tym roku uczniowie wraz z nauczycielami i wychowawcami przygotowali w ciągu ostatnich miesięcy dwadzieścia osiem projektów z dziedzin nauk przyrodniczych, matematycznych, informatycznych, geograficznych oraz plastyki, rzeźby, literatury, a także projekty społeczne i wolontariackie. W salach zamienionych na salony ekspozycyjne można było podziwiać prace materialne w postaci przepięknych albumów, rzeźb, plakatów, tomików literackich, map. Towarzyszyły temu bardzo ciekawe prezentacje multimedialne, quizy i konkursy. Gości oprowadzali uczniowie, którzy z niezwykłym znawstwem tematów opowiadali o swojej całorocznej pracy nad projektami. Zdumienie goście, o czym mówiła Pierwsza Dama, wzbudził rozmach tego szkolnego przedsięwzięcia oraz entuzjazm uczniów, którzy opowiadali o swoich działaniach. I to jest najważniejsze, żeby każdemu uczniowi i uczennicy stworzyć okazję do zauważenia, jak ciekawy i komplementarny jest świat, iloma rzeczami można się zadziwić i je zgłębiać.

Do zobaczenia na kolejnych Ogrodach Nauki i Sztuki w szkole Podstawowej nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami, które znajdują się w GALERII.

Relacja z pobytu Pierwszej Damy znajduje się także na stronie www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,414,udzial-pierwszej-damy-w-szkolnym-projekcie-ogrody-nauki-i-sztuki.html.

Skip to content