Nowy projekt w naszej szkole – „Zdrowa przerwa”

W dniu 10.01.2018r. odbył się długo oczekiwany Bal Karnawałowy dla uczniów klas 1-3. Zabawa została brawurowo poprowadzona przez panie Katarzynę Tarczyńską i Olgę Bochenek ( nauczycielki świetlicy), które z wielką energią włączyły dzieci do wspólnych tańców i konkursów. Uczniowie tego dnia przeistoczyli się w księżniczki, kwiaty, spidermenów, ninja, piratów i wiele innych tajemniczych postaci. We wspólnych pląsach czas szybko płynął.

Nawet nie zauważyliśmy, kiedy zapadła zmrok i nadszedł czas na dyskotekę dla klas 4-7. Była to okazja do wypróbowania nowej sali gimnastycznej jako sali tanecznej. Cała przestrzeń została pięknie udekorowana przez klasy 5 pod opieką pani Eweliny Górki i pana Adriana Alinowskiego (nauczyciele plastyki). Muzykę przygotował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Julki Spiridis a wodzirejem byli panowie Krzysztof Długołęcki i Marcin Kaźmierski. Takiej dyskoteki nie pamiętamy od dawna. Wszyscy wspaniale się bawili i dbali o dobrą atmosferę. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami, które już znajdują się w GALERII.

Niespodzianką było ogłoszenie nowości w działaniach szkolnych na rzecz promocji zdrowego trybu życia na kolejny semestr: rozgrywki pucharowe międzyklasowe na poziomach klas. Każda klasa gra z każdą klasą. Mecze będą się odbywały podczas długich przerw od lutego do maja 2018r. Każda klasa wyłania swoją reprezentację pięcioosobową, która weźmie udział w sportowych zmaganiach.

Inicjatorem tego projektu – „Zdrowa przerwa” jest Rada Rodziców naszej szkoły. W ramach wspierania profilaktyki i działań prozdrowotnych otrzymamy nagrody ufundowane przez pana Christiana Młynarka – Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Włochy (kierujący między innymi Wydziałem Spraw Społecznych i Zdrowia).

Dziękujemy Radzie Rodziców za cenną inicjatywę, a panu Burmistrzowi Christianowi Młynarkowi za ufundowanie nagród dla uczestników turnieju.

A zatem, po feriach zaczynamy treningi sportowe, eliminacje i mecze w ramach „Zdrowej przerwy”.

Skip to content