Nasze laureatki XXXII Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej

Na XXXII Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej nadesłano 5976 zestawów wierszy i opowiadań z 401  szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Polski , Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Litwy. Wśród nich znalazły się również utwory poetyckie i prozatorskie 10 śmiałków z klas IV – VI naszej szkoły. Jury, pod przewodnictwem pisarki Wandy Chotomskiej, doceniło talent literacki Igi Gołdyn (z klasy V a) i Aleksandry Pluty z kl. VI e,  przyznając im wyróżnienia: pierwszej za wiersz „Fantazja”, drugiej –  za opowiadanie „Wyprawa po szczęście”. Oba utwory zostaną opublikowane  w 25.  książce pokonkursowej „Krzyk pióra”, którą wraz z pamiątkowymi dyplomami otrzymają obie laureatki.

Serdecznie gratulujemy!

Skip to content