Nasi wolontariusze z wielkanocną paczką u Powstańca

Tradycją naszej Szkoły stało się przygotowanie paczek świątecznych dla Powstańca i wizyta w Związku Powstańców Warszawskich.

W tym roku naszych wolontariuszy przywitał, sam wiceprezes Związku, Pan Tyrajski ps. „Genek”, „Sęk’ i zaprosił na żywą lekcję historii.

Pan Tyrajski opowiadał o życiu i walce w okupowanej przez Niemców Warszawie, a także o tym, jak dołączył do Powstania Warszawskiego. Uczniowie słuchali z ogromnym zainteresowaniem, zadawali Panu Tyrajskiemu wiele pytań i trudno było im się z nim rozstać. Spotkanie było lekcją patriotyzmu żywej historii, wrażliwości oraz budowania międzypokoleniowych więzi.

W imieniu Pana Tyrajskiego zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.sppw1944.org

Ilona Schiele, Maja Dąbrowska

Skip to content