Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w naszej Szkole

1 marca 2017r. obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” poświęcone pamięci żołnierzy antykomunistycznego podziemia, a ustanowione 3 lutego 2011r. przez Sejm RP.

W Preambule Ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” czytamy:

W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu…

W naszej szkole zaznaczyliśmy nasz szacunek dla Ofiary, jaką złożyli Żołnierze Drugiej Konspiracji poprzez wysłuchanie audycji nadanej przez szkolne radio.
W słuchowisk wzięli udział Tymoteusz Młot-Kaźmirowicz, Kacper Lenart, Wiktor Jasiński, Mateusz Żygadło, Jakub Szarkowski, oraz Maciej Bielski pod opieką pana Krzysztofa Długołęckiego.

żołnierze wyklęci