„Mam biało-czerwone serce” – spektakl niepodległościowy

14 listopada  uczniowie klas trzecich obejrzeli przedstawienie „Mam biało-czerwone serce” przygotowane przez starszych kolegów  z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Spektakl poprzedził konkurs o tematyce historycznej. Program powstał w oparciu o autorski scenariusz pani Marty Wróblewskiej we współpracy z chórem szkolnym działającym pod kierunkiem pana Jacka Janiszka. O nagłośnienie zadbał pan Krzysztof Długołęcki.

Na scenie wystąpiło około 30 młodych artystów w specjalnie przygotowanych kostiumach i profesjonalnej charakteryzacji wykonanej przez uczennice klasy 8a. Artyści  zaprezentowali symboliczne dzieje upersonifikowanej Polski: od pierwszego rozbioru do momentu odzyskania niepodległości.  Całość uświetniły występy muzyczne i taneczne oraz recytacja fragmentów poezji patriotycznej.

Widzowie z zainteresowaniem oglądali przedstawienie, nagrodzili aktorów gromkimi oklaskami, chętnie przyłączyli się do wspólnego zdjęcia, a nawet poprosili artystów o autografy.  Występ należy więc zaliczyć do udanych. 

Więcej zdjęć w GALERII.

Skip to content