MAJOWE ŚWIĘTA PAŃSTWOWE

W przededniu wyczekiwanej przez wszystkich majówki nasza szkolna społeczność uczciła tak ważne dla Polaków święta państwowe – Święto Pracy, Święto Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klas 7 i 8 podczas uroczystego apelu przybliżyli koleżankom i kolegom wydarzenia historyczne i okoliczności powstania Unii Europejskiej, do której dokładnie 20 lat temu Polska przystąpiła. Opowiedzieli również, co symbolizują barwy naszej flagi oraz zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja – pierwszej w Europie, a drugiej na świecie nowoczesnej konstytucji.


Uroczystość upiększyło wspólne śpiewanie wraz ze szkolnym chórem Cantabile pod opieką Pana Jacka Janiszka pieśni patriotycznych: Ody do młodości oraz Witaj, majowa jutrzenko.


Na szczególne uznanie zasługują uczniowie klas 5., którzy przygotowani pod kierownictwem Pani Ewy Różyckiej i Pani Barbary Grzelak zatańczyli ekspresyjny taniec z szarfami i poloneza.


Oprawę plastyczną wydarzenia zapewniła Pani Magdalena Partyka, a uroczystego charakteru apelu dopełnił udział szkolnego pocztu sztandarowego pod opieką Pani Agaty Bartczak-Kosowskiej. Na stroną techniczną czuwał, jak zawsze pan Krzysztof Długołęcki.


Specjalne podziękowania dla pań Anieli Milewskiej i Monika Kwaśnik za przygotowanie całości tej wzruszającej uroczystości.


W związku ze szkolnymi obchodami majowych świąt w klasach 4-7 zostały przeprowadzone konkursy zainicjowane przez wymienione panie Anielę Milewską i Monikę Kwaśnik.
Klasy czwarte wzięły udział w konkursie plastycznym Moja mała ojczyzna w obrazach. Najpiękniejsze prace zostały wyeksponowane w galerii na półpiętrze.


W klasach piątych i szóstych odbył się konkurs literacki pod tytułem: Muszę Ci napisać, jak pięknie jest w moim kraju… Napisz list do rówieśnika z Hiszpanii z zaproszeniem do Polski na wakacje. Wzbogać pracę własnymi ilustracjami lub zdjęciami.


Natomiast klasy siódme pisały opowiadania pod tytułem: Cieszę się, że tu mieszkam. Mój kraj, moja miejscowość, rodzina i przyjaciele. Napisz opowiadanie o przygodzie, którą przeżyłeś z ważnymi dla Ciebie osobami.
Podczas apelu Pani Dyrektor Małgorzata Krasowska autorom najpiękniejszych prac wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.


Również w klasach 1-3 odbyły się uroczyste poranki. Szczególnie bogatą oprawę miało spotkanie klas przygotowane prze klasę 1 pani Oli Turek. Tu również zostały wręczone nagrody za konkursy wiedzy.
Tego dnia wszyscy byli w strojach galowych i fantastycznych humorach.

Skip to content