Laureaci i wyróżnieni w XXXIII Międzynarodowym Konkursie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej

Jury pod honorowym przewodnictwem pisarki i poetki Wandy Chotomskiej doceniło prace aż 8 uczniów naszej szkoły. Z dumą podajemy wyniki,  tym bardziej, że na konkurs wpłynęło ponad 8 tysięcy  zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 508  szkół z Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy, Czech i Ukrainy:    

Igor Nowik (VI a) – laureat w kategorii proza,

Aleksandra Zabielska (VI b) – laureat w kategorii proza,

Anna Bednarska (VI c)- wyróżnienie w kategorii proza,

Anna Hansdorfer (VI a) – wyróżnienie w kategorii proza,

Iga Gołdyn (VI a) – wyróżnienie w kategorii poezja,

Zofia Mgłosiek (V b) – wyróżnienie w kategorii proza,

Amelia Senkowska (VI a) – wyróżnienie w kategorii proza,

Wiktoria Różycka (VI e)  – wyróżnienie w kategorii proza.

Opiekunkami uczniów są polonistki: Anna Derleta, Katarzyna Strzelczyk i Marta Wróblewska.

Nagrodzone utwory literackie zostaną opublikowane w 26. już książce pokonkursowej „Do świata dziecka wchodzi się boso”. Laureaci –  Ola i Igor – są zaproszeni na uroczystą galę 22 maja 2017 r. w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku.

Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak wielkie zainteresowanie konkursem i wspaniałe prace. Piszcie dalej i niech moc będzie z Wami! 

Skip to content