Klasa 5d w Teatrze Capitol w Warszawie

29 stycznia 2018 rozpoczął się semestr letni roku szkolnego 2017/2018, a nasza klasa wybrała się na wycieczkę do Teatru Capitol w Warszawie. Wyruszyliśmy komunikacją miejską i mimo deszczowej, wietrznej pogody humor nam dopisywał.

W teatrze uczestniczyliśmy w muzycznym spektaklu pt. „Wanna Archimedesa” w reżyserii Krzysztofa Jaślara i Krystyny Kwiatkowskiej.

Mądry i zabawny Profesor Rozumny (w tej roli Krzysztof Tyniec) przedstawił swoim uczniom przełomowe zdobycze cywilizacji: dokonania Newtona, Einsteina oraz odkrycia Krzysztofa Kolumba. Wszystko to działo się w klasie – laboratorium pełnym tajemniczych sprzętów do przeprowadzenia wielu eksperymentów i doświadczeń naukowych. Kluczowe miejsce na scenie zajęła tytułowa WANNA ARCHIMEDESA, w której nurkowali Profesor i jego uczniowie, aby poznać prawo Archimedesa. Wanna niczym okręt Santa Maria pozwoliła bohaterom przepłynąć ocean i wspólnie z Krzysztofem Kolumbem odkryć Amerykę.

W tej zabawnej lekcji uczestniczyła również nasza koleżanka- Hania, która uległa czarowi chińskich cieni.

Przedstawienie wprowadziło nas w świat odkryć i wynalazków, rozpaliło naszą wyobraźnię i zachęciło do nauki fizyki!

Emil Sauer – klasa 5d

Skip to content