Klasa 4c poznaje sztukę kaligrafii

W ramach realizacji klasowego projektu „Chiny – w krainie smoka”, we wtorek 3 stycznia uczniowie klasy 4c pod opieką Pani Martyny Wasielewskiej i Pani Małgorzaty Niebudy uczestniczyli w warsztatach kaligrafii w Muzeum Narodowym.

Ponownie mieliśmy okazję zobaczyć wystawę „Życie wśród piękna. Świat chińskiego uczonego”, prezentującą eksponaty z Chińskiego Muzeum Narodowego w Pekinie. Dowiedzieliśmy się jak powstaje jedwab  oraz poznaliśmy historię papieru, jak również cztery najważniejsze przedmioty dla każdego chińskiego uczonego.  Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Przeszliśmy do sali edukacyjnej, gdzie każdy z nas otrzymał specjalny pędzel, a następnie musiał odpowiednio przygotować tusz. Poznaliśmy trzy chińskie znaki: człowiek, góry i wieczność.  Przekonaliśmy się, że kaligrafia to prawdziwa sztuka!

Po warsztatach wróciliśmy do galerii, aby odnaleźć „zimowe obrazy” i przyjrzeć się technice ich malowania. To była bardzo udana wycieczka!

4c-kaligrafia-1 4c-kaligrafia-2

Skip to content