Klasa 4c z wizytą w Muzeum Narodowym

30 listopada uczniowie klasy 4c wybrali się do Muzeum Narodowego, aby uczestniczyć w lekcji muzealnej: „Chiny. Skarby Państwa Środka” przygotowanej do wystawy „Życie wśród piękna. Świat chińskiego uczonego”. Wybór miejsca nie był przypadkowy, ponieważ w tym roku, klasa realizuje projekt na temat Chin, a wszystkie eksponaty zaprezentowane na wystawie pochodzą z Chińskiego Muzeum Narodowego w Pekinie.

Podziwiając bogactwo form prezentowanych na wystawie dzieł (m.in. wyroby z porcelany, naczynia do parzenia herbaty, cytra, meble, wachlarze, malarstwo na jedwabiu, zwoje z kaligrafią) dowiedzieliśmy się, jaki wpływ miała cywilizacja chińska na kulturę europejską, na czym polegają sekrety chińskiej porcelany i innych wynalazków Państwa Środka oraz w jaki sposób spędzali wolny czas uczeni urzędnicy. Uczniowie mieli okazję stworzyć własne znaki wzorowane na chińskich oraz spróbować swoich siły w grze tangram, układając różne figury.

Na zakończenie naszej wizyty w Muzeum, poszliśmy do sali z pracami Stanisława Wyspiańskiego.  Ten polski artysta jest patronem naszej sali lekcyjnej. Rozmawialiśmy o jego technice oraz naszej ocenie zaprezentowanych prac.

4c-mn1 4c-mn4

Skip to content