Jubileusz 90-lecia szkoły DZIEJE NASZEJ SZKOŁY NAD STAWEM

DZIEJE NASZEJ SZKOŁY NAD STAWEM

30 maja 2023 r. nasza społeczność szkolna uroczyście świętowała 90. rocznicę powstania Szkoły nad stawem. Jubileusz stał się okazją do wzruszających spotkań kilku pokoleń. Galę rozpoczęliśmy od premiery filmu „Dzieje naszej Szkoły nad stawem” w reżyserii dziadka absolwentki szkoły, Pana Janusza Barcika. Równocześnie obejrzeli go zaproszeni znamienici goście oraz wszyscy nauczyciele i uczniowie. Na planie filmowym mogliśmy podziwiać uczniów, nauczycieli, rodziców i sympatyków szkoły. Symbolem bycia częścią tej historii, jej kolejnym ogniwem, było zamknięcie kapsuły czasu, w której każda klasa umieściła przygotowane pamiątki, wspomnienia, a najmłodsi pierwsze zapisane zeszyty. Kapsuła została zapieczętowana, a otworzymy ją w setną rocznicę urodzin szkoły.

Podczas części artystycznej mogliśmy wysłuchać najpiękniejszych piosenek śpiewanych na przestrzeni lat w murach naszej szkoły. Utwory przygotowane przez Zespół Cantabile oraz Entliczek-Pentliczek pod kierownictwem Pani Teresy Cieślik i Pana Jacka Janiszka wzbudziły zachwyt wszystkich i podkreśliły wyjątkowy charakter uroczystości.

Równolegle do części oficjalnej we wszystkich salach odbywały się jubileuszowe klasowe śniadania.

Najmłodsi uczniowie układali wielkoformatowe puzzle ze zdjęciem naszej szkoły, pisali życzenia i listy związane z jubileuszem.

Atmosferę wspólnego świętowania dopełniały stylizacje uczniów i nauczycieli w stylu lat 30.

Drugą częścią święta była szkolna majówka, podczas której uczniowie mogli zarówno uczyć się poprzez zabawę, jak również wziąć udział w przygotowanych przez nauczycieli i Radę Rodziców wspaniałych atrakcjach. Na klasy czekały: stanowiska ekologiczne, matematyczne, literackie,3D, eksperymenty chemiczne, pomoce dydaktyczne zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości, animacje zumby, zabawy sportowe takie jak turniej piłki ręcznej i interaktywna tablica do trafiania floretem, lepienie z gliny, malowanie twarzy, stoiska Policji i Straży Miejskiej, a jako element piknikowy grill i słodki poczęstunek.

Wyobraźnię i umiejętności manualne u najmłodszych uczniów rozbudziły warsztaty z majsterkowania, sadzenia rośli i malowania toreb. Dzieci mogły dowiedzieć się jak na co dzień dbać o środowisko, troszczyć się o swoje otoczenie. Poprzez zabawę uczyły się samodzielności, rozwijały pasję i kreatywność.

Akcentem edukacji kulturalnej i elementem rozbudzającym w uczniach umiłowanie tradycji były przygotowane przez uczniów klas 1-3 oraz Panie Ewę Sucharską, Izabelę Wysokińską oraz Natalię Brzozowską pokazy tańców narodowych, które mogliśmy podziwiać wraz z zaproszonymi Rodzicami.

Z okazji dziewięćdziesięciolecia utworzenia szkoły na ręce Pani Dyrektor Małgorzaty Krasowskiej gratulacje złożyli w swoich listach Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Burmistrz Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy, Mazowiecki Kurator Oświaty , Dyrektor Domu Kultury Włochy, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy oraz dyrektorzy szkół z naszej dzielnicy.

Jubileusz stał się okazją do wspomnień, przywołania wielu pokoleń Włochowian i wydarzeń, które na przestrzeni lat tworzyły tradycję szkoły przy ulicy Cietrzewia (dawniej Parkowej). Niech spojrzenie w przeszłość będzie dla nas siłą napędową do stawia sobie kolejnych ambitnych celów na drodze nowoczesnej edukacji.

Skip to content