I miejsce w projekcie Młodzi dla Historii

W tegorocznej  jubileuszowej 10. edycji projektu Młodzi dla Historii nasza reprezentacja szkolna zajęła I miejsce w kategorii scenariusz teatralny. Grupa uczennic: Olga Młot-Kaźmirowicz 7F, Julia Bugajewska 7F, Natalia Bartnicka 7F, Maria Kwasiborska 7F, Barbara Kowalczyk 6F przygotowały scenariusz teatralny spektaklu pt. Warszawskie dzieci. Przedstawiły w nim losy prawdziwych postaci – dziecięcych uczestników powstania warszawskiego. 

Wręczenie nagród odbyło się w dniach 25-26 września w Gdyni podczas  finału projektu w ramach Festiwalu Filmowego NNW (Niepokorni Niezłomni Wyklęci), który miał  w tym roku XII odsłonę. Projekt wspierany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Instytut Pamięci Narodowej. W trakcie gdyńskich spotkań uczennice brały udział w warsztatach z kostiumologami, reżyserami i scenarzystami, uczestniczyły w spotkaniach ze świadkami historii, pracownikami naukowymi IPN, aktorami, dziennikarzami, youtuberami.

Mamy nadzieję, że nasza szkolna reprezentacja z roku na rok będzie wzbogacała się o nowych uczestników i innowacyjne pomysły.

Skip to content