I miejsce w Literackiej Grze Miejskiej

11 października uczniowie klas: 6b, 7a i 7d wzięli  udział  w  literackiej grze miejskiej zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. Miło nam poinformować, że nasi przedstawiciele z klasy 7a zajęli pierwsze miejsce, pokonując uczniów innych szkół warszawskich, w tym – młodzież gimnazjalną i licealną. Gratulujemy!  

Celem gry była  realizacja projektu klasowego „Wszystko gra”  w ramach Ogrodów Nauki i Sztuki (kl. 7a) oraz  integracja zespołów klasowych przy pomocy aktywizujących metod nauczania.

Gra, odbywająca na warszawskiej Starówce i Nowym Mieście, prezentowała sylwetki literatów związanych z tą częścią W-wy: Jana Lechonia, Kazimierza Brandysa, Artura Oppmana, Władysława Reymonta, Marii Konopnickiej, Stefana Żeromskiego, Bolesława Prusa  i wielu innych.  Na każdym z 10 przystanków przewodnicy TPW przedstawili historię związaną z miejscem i dokonania literackie  bohaterów gry. Uczestnicy (podzieleni na kilkuosobowe zespoły, wyposażani w instrukcję gry i mapę, przy wsparciu przewodników TPW)  wykonali poszczególne zadania i  dowiedzieli  się, jak wyglądało życie przed- i powojennej Warszawy. Na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

 

Skip to content