Dzień Dobrego Słowa

Nasza szkoła włączyła się do projektu edukacyjnego realizowanego w ramach działań Fundacji Wychowanie do Szczęścia „Dzień Dobrego Słowa”.

W tematykę tego ciekawego projektu wprowadził nas pan Grzegorz Marciniak.

Odbyło się uroczyste przyjęcie w poczet szkół, które krzewią tą ideę. Wstępem było symboliczne zjedzenie przez uczniów plasterka cytryny. 🙂 Od tego dnia każdy trzynasty dzień miesiąca przypominam nam o potrzebie krzewienia dobrych, właściwych i wspierających innych słów.

13 listopada klasa 2d i 5c przygotowały miłe określenia, które już od rana witały dzieci i dorosłych. Rano, przy wejściu do szkoły, każdy mógł losować sobie jedną z karteczek, na której były zawarte słowa dodające pozytywnej energii na cały dzień. Uśmiech pojawiał się częściej niż zazwyczaj na zaspanych jeszcze twarzach uczniów i spieszących się do pracy rodziców.

13 stycznia uczniowie mieli specjalne zadanie. Na przygotowanych plakatach trzeba było napisać jak najwięcej dobrych słów o swojej klasie. Spostrzeżenia zawarte na motylkach są dla tych, który je czytają pozytywnym zaskoczeniem, a czasem ideałem, do którego dąży każda z klas.

Kolejne Dni Dobrego Słowa przed nami! 13 luty zapowiada się walentynkowo!

Skip to content