DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU SZKOLNEGO

Nasz Samorząd Szkolny w sile Paulina Gorczyca, Weronika Pawlak i Kacper Lenart od października stara się choć po części sprostać  i zrealizować swoje obietnice i dodać coś extra żeby uczniowie naszej szkoły jeszcze chętniej angażowali się w to co się dzieje na jej terenie. Poniżej zamieszczamy co udało im się zrealizować , oczywiście część rzeczy jest w trakcie lub w planach więc o tym nic nie powiedzą. Wszystkie informacje umieszczane są też na Librusie, tablicy Samorządu Szkolnego a także Instagramie( su_sp94). Warto zaznaczyć ,że tak naprawdę nie tylko ta trójka działa a znacznie więcej osób które zgłosiły się do pomocy.

1. Belgijka – klasy 4- 8 mają możliwość nauczyć się tańczyć belgijki na wybranych przerwach w tygodniu na Sali Gimnastycznej.
  2. Organizacja Mikołajek dla klas 1-8 ( wspólna śniadaniówka, konkurs plastyczny, film świąteczny, odwiedziny Świętego Mikołaja)
  3. Niebieski Dzień- Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka , gdzie uczniowie ubierali się na niebiesko i robili gazetki o tej tematyce
  4. Radiowęzeł – dwa razy w tygodniu na przerwach śniadaniowych można posłuchać muzyki
  5. Rzecznik Praw Ucznia
  6. Cheerleaderki
  7. Założenie strony Samorządu Szkolnego na Instagramie , gdzie na bieżąco można się dowiedzieć co się dzieje
  8. Sznurek na korytarzu- zawieszenie sznurka który stał się łącznikiem między Samorządem a uczniami ( można na nim wywiesić np. piosenki do radiowęzła lub tytuł filmu na Mikołajki)
  9. Akcje charytatywne którym patronuje Samorząd Szkolny lub z którymi współpracuje np. akcja dożywiania dzieci Kasisi czy WOŚP
  10. Liczne szkolenia naszych uczniów Samorządu Szkolnego w ramach projektu do którego szkoła przystąpiła „Samorządy mają moc”.