Czujnik jakości powietrza w naszej szkole

Szanowni Państwo,

serdecznie zachęcam do głosowania na

czujnik jakości powietrza w naszej szkole

Zgłosiłyśmy lokalizację naszej szkoły do konkursu!

Wystarczy wejść na stronę

i zagłosować na adres naszej szkoły!

Musimy się spieszyć. Mamy czas do 10 grudnia!!

Więcej informacji: https://wiemczymoddycham.pl/

14 listopada ruszył konkurs Fundacji Aviva, którego celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej jakości powietrza w Polsce.

„Wiem, czym oddycham” to konkurs skierowany do lokalnych społeczności i ich mieszkańców, czyli do wszystkich, którzy chcą monitorować stan jakości powietrza w swojej okolicy. Wybrane miejscowości uzupełnią ogólnopolską sieć czujników monitorujących powietrze – to pierwszy krok do walki ze smogiem oraz edukacji w zakresie zanieczyszczenia środowiska. Dane z czujników przesyłane są w czasie rzeczywistym na specjalny portal, gdzie można sprawdzać stan powietrza w swojej miejscowości.

W ramach akcji zainstalujemy 150 czujników w całej Polsce, abyśmy wszyscy wiedzieli, czym oddychamy:
        100 czujników zainstalujemy w miejscach, które zdobędą największą liczbę głosów w konkursie,
        50 czujników zainstalujemy w miejscach wybranych przez Komisję konkursową spośród zgłoszonych lokalizacji, aby jak najlepiej uzupełnić ogólnopolską sieć czujników.

pozdrawiamy

Prezydium Rady Rodziców SP94