Artystyczna przekładka 2019

We wtorek 26 lutego o godz. 12.00 w Bibliotece Szkolnej SP94 odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów 16 uczennicom i uczniom z klas I-VI, laureatom konkursu plastycznego „Artystyczna przekładka 2019”.

Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością dyrektor Szkoły Podstawowej nr 94 Małgorzata Krasowska. Pani dyrektor wyraziła uznanie dla młodych artystów za ich oryginalne plastycznie i pomysłowe projekty przekładek. Przekładki z różnorodną, wielobarwną grafiką i liternictwem  przyczynią się do bardziej przyjaznego wizerunku biblioteki i będą przyciągać do biblioteki nowych czytelników – podkreśliła dyrektor w swoim krótkim wystąpieniu.

Następnie przystąpiono do wręczania laureatom dyplomów i nagród książkowych. Uroczystość zakończyło pamiątkowe zdjęcie laureatów z dyrektor szkoły i organizatorami konkursu.
Nagrodzone projekty zostaną przekonwertowane graficznie na istniejące już w bibliotece tradycyjne przekładki.

Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawowała nauczycielka plastyki Magdalena Patryka, pomysłodawcą i współorganizatorem konkursu był nauczyciel-bibliotekarz Piotr Jankowski a nauczycielka-bibliotekarka Małgorzata Niebuda odpowiadała za organizacje uroczystości. Ze względu na duże zainteresowanie konkursem planowane są jego kolejne edycje.

Laureatami konkursu „Artystyczna przekładka 2019” zostali:

I miejsce        –           Zoja Wilczyńska                  klasa 1b
II miejsce       –           Maja Kwiatkowska              klasa 1b