Mam nadzieję, że Wy też tak beztrosko wypoczywacie jak Ja.
Pozdrowienia z wakacji !!!
ŚWIĘTA MAJOWE 1, 2, 3 MAJA
Dnia 28 maja w świetlicy szkolnej obchodziliśmy uroczyście święta majowe: 1 maja- Święto Pracy, 2 maja- Święto Flagi Polski, 3 maja Święto Konstytucji 3 Maja.
Dzieci z klas 1-3 obejrzały prezentację komputerową dotyczącą tych świąt. Wybrani reprezentanci z klas wzięli udział w quizie ,,Święta majowe- 1,2,3 Maja”. Wyłoniono zwycięzców na poziomach klas pierwszych, drugich i trzecich.
W klasach pierwszych najlepszymi okazali się uczniowie z klasy 1 c-Natalia Wysocka, Gabriela Zgorzelska, z klasy 1 a-Bianka Świniarska, Jan Ratajczyk, którzy zajęli pierwsze miejsce.
W klasach drugich pierwsze miejsce zajęli –Oliwier Tarazewicz i Mariusz Chmielewiec- reprezentanci kasy 2 f.
Wśród uczniów klas trzecich wyłoniono zwycięzców z maksymalną ilością punktów: Lidię Krajewską, Oliwię Kryst z klasy 3i oraz Matyldę Pastewkę i Hannę Gabryelczyk z klasy 3g.
Najlepszą uczestniczką quizu, odpowiadająca na pytania indywidualnie okazała się Pola Anderszewska uczennica klasy3a.
Wszystkim uczestnikom quizu i widowni serdecznie dziękujemy, cieszy nas tak wielkie zainteresowanie historią oraz patriotyczna postawa. Mamy nadzieję, że na lekcjach historii w klasach starszych wykażecie się jeszcze większą wiedzą, tego Wam życzymy,
Nauczyciele S.P. nr 94.
Organizator imprezy- Beata Osiecka
Uczniowie w 10 – osobowym składzie godnie reprezentowali naszą szkołę.
I miejsce w grupie klas IV-VI zajął Adam Jędrusik z klasy 6
II miejsce w grupie klas I- III zajął Kacper Niedziela z klasy 2i
III miejsce w grupie klas IV -VI zajęła Marta Lange z klasy 6.
Ponadto kilku uczniów uzyskało V kategorię szachową.
Wielkie gratulacje dla nagrodzonych.
Dziękujemy uczniom za udział w turnieju.
Dziękujemy również rodzicom za wspieranie i zachęcanie swoich dzieci do dążenia w opanowaniu tej królewskiej gry. Szachy to nie tylko wyrafinowana rozrywka, której intelektualne i sportowe elementy mają pozytywny wpływ na charakter i umysł człowieka ale także ogromna inwestycja w umysły naszych dzieci.
Jak co roku w świetlicy obchodzimy Prima aprilis. W tym roku wypadał w sobotę, wiec przenieśliśmy go na poniedziałek 3 kwietnia. Był to dzień wzajemnego robienia sobie żartów i psikusów. Uczniowie wraz z wychowawcami świetlicy, na jeden dzień mieli możliwość zamienić się swoimi rolami. Dzieci wcieliły się w rolę dorosłych a dorośli mogli poczuć się znowu dziećmi. Pani Iwona Ponichtera oraz Pani Magdalena Dybowska poprowadziły przemarsz korytarzami szkoły, podczas którego wszyscy mogli zaprezentować swoje pomysłowe przebrania. Nasze hasło przewodnie „Prima Aprilis, uważaj bo się pomylisz” idealnie do nas pasowało, gdyż przebrania były zdumiewająco mylące.
21 marca – Święto Wiosny
Płynie marzanna,
marcowa panna,
za siódmy las,
za siódmy las!
Mróz pożegnajmy,
słońce witajmy,
już wiosny czas,
już czas.
Marzanna symbol zimy i śmierci co całą przyrodę: ziemię, rzeki i drzewa skuwa srogim lodem. Ludzie tęskniąc do ciepła, chcąc się słońcem cieszyć, przyjście wiosny jak mogli pragnęli przyśpieszyć, srogą zimę czyli marzannę wrzucali do wody lub palili.
W dniu 21 marca 2016r. w naszej szkole hucznie przywitaliśmy wiosnę! Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali na świetlicy kolorowe transparenty, pompony, wiosenne opaski na głowę oraz wymyślali hasła żegnające zimę, a witające wiosnę. Pani Małgorzata Monkiewicz oraz pani Agata Gaponowicz wcieliły się w postacie Marzanny i Wiosny i poprowadziły barwny pochód wokół stawów. Z radością, gromkimi okrzykami oraz uśmiechem obwieszczono bliskiej okolicy odejście zimy i nadejście wiosny.
Zaraz wiosna !!!
21 MARCA PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
z tej okazji zapraszamy na POCHÓD WIOSENNY
godz. 10:30 i 14:15
Uczniowie wraz z wychowawcami ubrani w wiosenne akcenty uroczyście powitają długo oczekiwaną wiosnę.
Cały świat obudzimy z zimowego snu kolorowo i radośnie.
W dniach 27 stycznia i 10 lutego 2017 r. do świetlicy zawitał niezwykły gość p. Marcin Łaszczyński z Biura Edukacji IPN w Warszawie. Celem jego wizyty było zapoznanie dzieci z historia naszego kraju, która jako przedmiot , będzie dopiero w starszych klasach.
10 lutego przeprowadził lekcje historii, która dotyczyła pamięci o Cichociemnych, żołnierzach elitarnej jednostki szkolonej poza granicami kraju i zrzucanych do zasilenia polskiego podziemia walczącego z okupantem niemieckim.
Uczniowie poznali sposoby szkolenia kandydatów na Cichociemnych, ośrodek szkoleniowy i tzw. Małpi Gaj. Fascynacja bezinteresowną walką z hitlerowcami, idea przyświecająca Cichociemnym – „Wywalcz Jej wolność lub zgiń!” – mowa tu o Ojczyźnie – została subtelnie przekazana uczniom ww. klas.
Uczniowie, pomimo przywdziania strojów karnawałowych i oczekiwania na bal w świetlicy szkolnej – chętnie uczestniczyli w układaniu puzzli, które przedstawiały rodzaje broni. Okazało się, że uczniowie doskonale poradzili sobie z tym zadaniem. Na zakończenie uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe naklejki i długopisy.
Natomiast 27 stycznia pan Łaszczyński przeprowadził warsztaty historyczne dla uczniów klas 3e oraz 3f. Miały one na celu przybliżyć uczestnikom tematykę życia w okresie stanu wojennego w PRL. Warsztaty są opracowaniem autorskim p. Marcina na podstawie powieści Jacka Dukaja „Wroniec”.
W historię związaną z losami dorosłych została wpleciona opowieść o rówieśniku naszych dzieci – Adasiu, którego tata został internowany. Nasz bohater w poszukiwaniu rodzica przechodził, wraz z uczestnikami warsztatów, przez zawiłości panującej wówczas rzeczywistości, znaki tamtych czasów: stał w kolejkach w sklepach, posługiwał się kartkami reglamentacyjnymi. Poznał również „wrońca” z dziennika telewizyjnego, życie codzienne w czasach, gdy obowiązywała godzina milicyjna.
Na zakończenie warsztatów uczniowie mieli za zadanie przygotować w grupach materiały „antywrońcowe”. Uczniowie otrzymali pamiątkowe kartki reglamentacyjne na żywność.
To był pożytecznie spędzony przez naszych uczniów czas w oczekiwaniu na ferie. Panu Marcinowi, który jeszcze do nas zawita serdecznie dziękujemy i prosimy o więcej lekcji historii.
Jak co roku po balu Sylwestrowym czekamy na bale karnawałowe. W świetlicy uczniowie dosyć często urządzali bale w swoich grupach ale 10 lutego mogli wszyscy spotkać się na wspólnym balu karnawałowym.
Tańce, adoracje, uprzejmości i udział w konkursach to była wspaniała integracja naszych podopiecznych
Brawurowo prowadzony bal przez nauczycielki panią Renatę i panią Justynę dostarczył wiele radości nie tylko dzieciom . Można było ozdobić twarz lub części ciała malowidłem oraz posilić się słodkim poczęstunkiem.
Zabawa była wspaniała i wyczerpująca, ale ferie, które przed nami pozwolą odpocząć i nabrać sił przed następnymi miesiącami intensywnej nauki.
Dnia 8 lutego uczniowie z klas: 2e i 2h zaprosili swoje koleżanki i swoich kolegów z grup świetlicowych na zimowy poranek.
Spotkanie dotyczyło pięknej pory roku, która rozpoczęła się 22 grudnia i będzie trwała do 21 marca. Tą porą roku jest Pani Zima, biała, mroźna i śnieżna. Mrozi nam uszy, zasypuje oczy śniegiem, przemacza buty i rękawiczki ale dostarcza mnóstwo radości, śmiechu i zabaw.
Uczniowie przypomnieli, że zimą jest pięknie ale należy pamiętać żeby było bezpiecznie. W przedstawieniu o bezpiecznych feriach, dzieci recytowały wiersze połączone z inscenizacją, śpiewały piosenki, a co najważniejsze przedstawiły zasady, których należy przestrzegać podczas zimowych zabaw. Oto one:
1.Zjeżdżaj na sankach w miejscach położonych daleko od jezdni!
2. Baw się wesoło pod opieką osoby dorosłej!
3. Ślizgaj się na specjalnie przygotowanych ślizgawkach!
4. Nie wrzucaj kolegom śniegu za kołnierz!
5. Nie rzucaj zbyt twardymi śnieżkami!
6. Nie wsiadaj do samochodu z nieznajomymi!
7. Ubieraj się ciepło – chroń głowę i ręce!
8. Bądź widoczny na drodze – noś opaski odblaskowe lub kamizelki!
Ferie to odpoczynek od szkoły i wielka przygoda z zimą i mrozem, pamiętajcie moi mili , żebyście cali zdrowi po feriach do domu i szkoły wrócili.
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanego wypoczynku.
Witamy 2017 Rok
Jak co roku Święta nadeszły … Ale zanim to nastąpiło, trzeba było właściwie i zgodnie z tradycją przygotować się do nich . Dzieci zadbały o ciało ozdabiając pierniczki , wysyłając kartki świąteczne, robiąc dekoracje oraz zakupy na kiermaszu świątecznym. Następnie trzeba było zadbać o duszę. Rekolekcje i jasełka przypomniały Nam wszystkim, dlaczego i z czyjego powodu to całe świąteczne zamieszanie. Wspólne kolędowanie jeszcze mocniej wprowadziło nas w świąteczny nastrój.
Już wiemy, iż to malusieńki Jezus jest przyczyną tych wszystkich wydarzeń i cieszymy się, że Książe Pokoju do nas zawita…
Niech ten Książe Pokoju zamieszka w naszych domach i sercach nie tylko przez święta ale również w całym przyszłym Roku.
W dniach 23 i 24 listopada 2016r. w świetlicy odbyła się kolejna edycja konkursu poezji i piosenki o dobrym wychowaniu „Ada to nie wypada”.
Celem konkursu było:
– propagowanie piękna poezji,
– utrwalanie zasad kulturalnego zachowania i savoir vivre wśród dzieci,
– kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich,
– upowszechnianie kultury języka.
W konkursie wzięło udział kilkunastu recytatorów z klas I-III. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Zaprezentowane wiersze i piosenki były niezwykle ciekawe i pouczające. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.
Jury wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce – klasa 2j oraz klasa 3h – Dzieci brawurowo zaprezentowały piosenkę „Kto się przezywa”
II miejsce – Kamila Pająk i Natalia Wysocka
III miejsce – Hanna Kamińska i Matylda Pastewka
Zwycięzcom gratulujemy!!!
Jednym z podstawowych zadań świetlicy jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Codziennie nauczyciele czytają literaturę dziecięcą: bajki, baśnie i opowiadania. Zachęcają do czytania w domach rodzinnych razem z rodzicami ale również zapraszają starszych uczniów do świetlicy, aby czytali młodszym dzieciaczkom. Sprawia to maluchom wiele radości a starszych napawa dumą, iż mogą pochwalić się umiejętnościami pięknego czytania.
Wszystko po to, aby nasi uczniowie nie tylko ukończyli szkoły z umiejętnością czytania ale również po to, aby wszczepić im pasję i miłość do czytania. Bo przecież „książka to najlepszy przyjaciel”.
Dnia 9 i 10 listopada 2016 mieliśmy przyjemność wystąpić przed szeroką publicznością rówieśników z naszej świetlicy. Przedstawiliśmy spektakl z okazji Święta Niepodległości pt. „ MÓJ PATRIOTYZM”.
Scenariusz napisała dla nas Kasia Kamińska, uczennica LO w Wyszkowie. Do tego scenariusza sami dodaliśmy zasadniczy element: radość z niepodległej Polski czyli taniec i śpiew do utworu KOCHAM CIĘ POLSKO!
Przygotowania trwały trzy tygodnie. W czasie prób długo zastanawialiśmy się czym jest dla nas patriotyzm. Doszliśmy do wniosku, że jest to miłość do ojczyzny i wdzięczność tym, którzy o nią kiedyś walczyli.
Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami. Spodziewamy się, że dumę tę jak i miłość do Polski podsyciliśmy u rówieśników. Tak więc, spodziewamy się dobrych owoców naszych czterech przedstawień.
Aktorzy:
Agata, Weronika, Michalina, Oliwia, Ola, Nina, Lena, Adam, Bartosz,
Michał klasa IIIf i IId
Przygotowanie p. Renata Zmaczyńska
Nadeszła jesień …
Już nie spędzamy tak wiele czasu na dworze. Ze względu na aurę musimy więcej czasu spędzać w szkole. A w naszym Olimpie miejsca dużo nie ma. Ale nie jest to dla nas czas stracony. Wręcz przeciwnie. Mimo trudnych warunków dzieci czują się tu świetnie, bawią się, rozwijają , integrują i zawierają przyjaźnie.
Na kołach zainteresowań zdobywają nowe umiejętności.Na plastyce kreatywność, dokładność i estetyka to podstawa. Podczas zabaw ruchowych trzeba wykazać się nie lada zręcznością i zwinnością, bo korytarz u nas wąski. Na kole matematycznym i szachowym trzeba się skupić i myśleć, ale już na kole teatralnym można popuścić wodze fantazji i być kim się chce.
A poza kołami zainteresowań codzienne zajęcia i czas spędzony z rówieśnikami dostarcza mnóstwo emocji . Można pograć z kolegą w piłkę , pobawić się na dywanie, pobudować z kolców, zagrać w kręgle z kolegami, pośpiewać z koleżanką, zatańczyć, zagrać w grę planszową czy poczuć się jak w kinie oglądając filmy.
Możemy również spotkać niecodzienne zwierzęta jak np. agawy, które zagościły w klasie III c. Wziąć udział w konkursie zdobywając nagrody.
Można również trafić na ślub i wesele , bo jak w każdej społeczności tak i u nas przyjaźnie i sympatie rodzą się codziennie, a niektóre kończą ślubem i weselem (hi! Hi! Hi!)
Niekończące się rozmowy z wychowawcami, zwierzanie z dziecinnych trosk, radzenie i dzielenie się radościami, buduje niepowtarzalną więź między dziećmi i nauczycielami. Są to naprawdę bardzo cenne dla wszystkich chwile, w których i smutek i radość przeplatają się ze sobą stale. Tak jak to w życiu…
Świetlica roztańczona i rozśpiewana pożegnała lato. Dzieci ubrane w logo swoich grup zaprezentowały umiejętności taneczne i wokalne.
Dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie „pocztówka z wakacji” i przywitać osobiście Panią Jesień, która zwabiona śpiewem dzieci zawitała do nas.
Ta pora roku , urocza, miła, ubrana w dary jesieni, przyniosła podarki dla dzieci na liściach, porozmawiała i pobawiła się z dziećmi. Pani Jesień przeprowadziła konkurs ze znajomości warzyw i owoców, które należało rozpoznać zmysłami. Na koniec razem ze wszystkimi dziećmi zaśpiewała piosenkę „Zegnaj lato na rok” i poszła dalej… Było bardzo letnio-jesiennie.
Tak to już jest, że jedno jedno się kończy a drugie zaczyna… Tak samo jest w przyrodzie, lato odeszło ale przyszła piękna słoneczna i ciepła jesień. Pełna zapachów warzyw i owoców, wrzosów w ogrodach i szumiących pod stopami liści w parkach. Taka właśnie jest Ta jesień. Otula nas ciepłem w dzień, a chłodzi przymrozkiem w nocy. Trzeba już pomyśleć o czapkach i szalikach, ale zanim na dobre wyciągniemy je z szaf, chodźmy po parkach, zbierajmy kasztany i grzejmy się w promieniach słońca.
Żegnaj Lato na rok…
Miesiąc wrzesień jak co roku jest miesiącem poświęconym bezpieczeństwu. W tym miesiącu szczególnie omawiamy zasady bezpieczeństwa obowiązujące w drodze do szkoły, na terenie przyszkolnym oraz w szkole. Ponadto uczymy dzieci jak zachowywać się podczas zagrożeń i w trakcie ewakuacji . Dzieci pouczane są do kogo i w jakich okolicznościach należy zwracać się o pomoc oraz kto służy im pomocą w różnych sytuacjach zagrażających ich zdrowiu i bezpieczeństwu.
Przez cały miesiąc dzieci oglądały prezentacje , rozwiązywały quizy i zagadki dotyczące znajomości zasad bezpieczeństwa. Na koniec brały udział w konkursie plastycznym pt. ” Bezpieczna droga do szkoły” . Najciekawsze prace można obejrzeć na tablicy przy wejściu do szkoły. Zwycięzcy otrzymali opaski odblaskowe i breloki do tornistrów, aby gdy nadejdą dżdżyste, pochmurne wieczory dzieci były widoczne na drodze.
Witamy w Nowym Roku szkolnym 2016/2017
Wakacje już za nami… Łezka w oku się kręci… ale nie ma się co zamartwiać, bo czas szybko leci i już za niecały rok wakacje znów nadejdą.
Witamy wypoczętych naszych „starych” wychowanków , ale szczególnie tych najmłodszych , którzy z radością ale też z wielkim niepokojem wkroczyli w progi naszej szkoły.
Nie bójcie się maluszki , strach ma wielkie oczy, tak jak i nasza szkoła, która choć Wielka, to przyjazna jest dla Wszystkich dzieci.
A Świetlica szkolna dla swoich milusińskich przygotowała ciekawe zajęcia, które będą uczyć , bawić i rozwijać zainteresowania dzieciaków.
Oferta wszystkich kół zainteresowań oraz wszelkie informacje dotyczących pracy świetlicy będą dostępne na stronie internetowej naszej świetlicy w zakładce „informacje” już wkrótce.
Wielkie buziaki dla wszystkich