Global Scholars 2017/2018

W tym roku szkolnym nasza szkoła już po raz trzeci uczestniczy w międzynarodowym projekcie GLOBAL SCHOLARS. W ubiegłym roku szkolnym poznawaliśmy cyfrowy świat informatyki oraz wykorzystywaliśmy i poszerzaliśmy swoje zdolności z tego zakresu.

Temat przewodni, który zgłębiamy w tym roku to: FEEDING OUR CITIES – czyli żywienie w naszych miastach. Na naszych zajęciach Global Scholars uczniowie dzielą się ze swoimi kolegami z innych krajów informacjami na temat tradycyjnych potraw kuchni polskiej oraz swoich ulubionych potraw, ponadto poznają tradycyjne potrawy kuchni innych krajów. W kolejnych etapach projektu uczniowie poznają podstawowe zasady zdrowego odżywiania się oraz wpływu przetworzonej żywności na zdrowie. Co więcej, prześledzą obieg żywności na świecie. Udział w projekcie to okazja do wykorzystania i rozwijania swoich zdolności językowych, jak również wyrażenia swojej opinii i poglądów.

Nasza szkoła współpracuje w tym roku szkolnym w grupie o nazwie COMPASS, która skupia uczniów z: Astany, Barcelony, Broward, Kapsztadu, Jakarty, Madrytu, Miami, Nowego Jorku, Filadelfii i Taipei.

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godz. 14:45 – 16:15 w sali 19b. Grupę prowadzą pani Ewa Kinstler i pani Sylwia Krajza.

       

Skip to content