Akcja „Kanapka za złotówkę”

Ukraina przeżywa poważny kryzys gospodarczy, spowodowany ciągle toczącą się wojną. Zgromadzenie Księży Misjonarzy Saletynów stara się pomagać najbardziej potrzebującym. W parafii, w Krzywym Rogu już od kilku lat, trzy razy w tygodniu Saletyni wydają posiłki bezdomnym, chorym i opuszczonym. Niestety, liczba potrzebujących ciągle wzrasta, a nieustanne podwyżki cen żywności uniemożliwiają im świadczenie, nawet tak niewielkiego dzieła miłosierdzia.

Nie wiem czy wiecie, ale za 10 złotych Saletyni są w stanie przez miesiąc, trzy razy w tygodniu przygotować posiłek dla jednej osoby.

Od 25.02 do 1.03 wraz z klasą 7D organizujemy kiermasz, z którego pieniądze zostaną wpłacone na tę akcję. Dodatkowo, na przerwach wraz z kolegami i koleżankami będziemy chodzić po szkole i zbierać pieniądze na tę akcje.

Za każdą przysłowiową złotówkę bardzo dziękujemy.

Zuzanna Mastalerz 7D

Plakat akcji „Kanapka za złotówkę”

Skip to content