6c z wizytą w Belwederze

16 listopada klasa 6c zwiedziła Belweder. Wybór tego miejsca nie był przypadkowy. W tym roku przypada 150. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego, który jako Naczelnik Państwa mieszkał w Belwederze. Wycieczka miała na celu przybliżenie nam sylwetki Patrona szkoły.

Wyjście klasowe było bardzo udane. Z uwagą słuchaliśmy ciekawej opowieści przewodnika o życiu i służbie Marszałka oraz o jego codziennych zwyczajach. Poznaliśmy też historię samego pałacu. Zobaczyliśmy mnóstwo pamiątek po Józefie Piłsudskim, zwiedziliśmy jego gabinet oraz pomieszczenia, w których Naczelnik Państwa przyjmował gości. Zachwytom nad wystrojem wnętrz nie było końca!

Wizytę w Belwederze dopełnił krótki spacer po Łazienkach Królewskich.

Była to bardzo ciekawa lekcji historii. Cieszyliśmy się, że mogliśmy lepiej poznać Patrona naszej szkoły, a także miejsce, które po dziś dzień jest ważne dla naszego narodu.


Skip to content