„Kierunek: Odpowiedzialność!” – Niezapomniane świętowanie Konstytucji 3 Maja w SP nr 94
To był dzień pełen dumy, wzruszeń i niesamowitej energii! W murach Szkoły Podstawowej nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego odbył się wyjątkowy apel z okazji 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas 4-8 udowodnili, że historia wcale nie musi być nudna, a patriotyzm ma dziś wiele radosnych barw!
Nowoczesna podróż do „Kraju Szczęśliwego”
Uroczystość rozpoczęła się z wielką klasą – od wejścia pocztu sztandarowego i wspólnego, głośnego odśpiewania hymnu państwowego. Jednak to, co wydarzyło się później, całkowicie zaskoczyło publiczność! Zamiast tradycyjnej akademii, zobaczyliśmy interaktywną podróż, w której rolę przewodnika przejął… głos nawigacji GPS!
Fantastyczni młodzi aktorzy z klasy 4B, niczym prawdziwi odkrywcy, prowadzili nas przez meandry historii i współczesności w poszukiwaniu współrzędnych „Kraju Szczęśliwego”. Z ich ust padły piękne i ważne słowa: patriotyzm to nie tylko wielkie bitwy, to także kibicowanie naszym sportowcom, duma z sukcesów kolegów i codzienna, sumienna praca. To była lekcja miłości do ojczyzny w najlepszym, nowoczesnym wydaniu!
Muzyczne uniesienia i literackie talenty
Oprawa muzyczna dosłownie zapierała dech w piersiach! Szkolny chór pod batutą Pana Jacka Janiszka przeniósł nas w inny wymiar, wykonując poruszający utwór Marka Grechuty „Ojczyzna”, a finałowe, potężne wykonanie piosenki „Taki kraj” wywołało u wielu uczestników prawdziwe ciarki zachwytu.
Wielkie brawa należą się również naszym utalentowanym piórom! Podczas apelu poznaliśmy laureatów konkursu literackiego „Jak rozumiesz stwierdzenie, że nasza ojczyzna jest Krajem Szczęśliwym?”. Ich prace były po prostu magiczne:
Agata Grochowska i Katarzyna Włodarczyk oczarowały nas poezją o ojczyźnie, która zaczyna się w każdym z nas.
Julia Wąsowska wzruszyła publiczność mądrym listem do przyszłych pokoleń.
Wiktoria Zbroszczyk wciągnęła nas w świat swojej opowieści.
Antonina Ney wygłosiła porywające przemówienie, które trafiło prosto w serca rówieśników!
Nawigacja na całe życie
Uroczystość zwieńczyło inspirujące wystąpienie Pani Dyrektor oraz symboliczny komunikat z naszej „patriotycznej nawigacji”: kierunek ODPOWIEDZIALNOŚĆ. To przesłanie zostanie z nami na długo – jako trasa, której nigdy nie wolno wyłączać w swoim sumieniu.
Dziękujemy wszystkim artystom i organizatorom za to wspaniałe widowisko! Pokazaliście, że Polska to rzeczywiście Kraj Szczęśliwy, bo tworzą go tak wspaniali młodzi ludzie! Ogromne podziękowania dla naszych wspaniałych polonistek pań Monika Kwaśnik i Ewa Różycka za przygotowanie młodzieży do tego cudownego występu.












