Świetlica szkolna

Konkurs Mini Playback Show

W piątek 16 czerwca w naszej świetlicy odbył się, koncert największych gwiazd światowego formatu, czyli MINI PLAYBACK SHOW. Uczniowie klas I-III wcielili się w role swoich idoli, dając niezapomniany występ. Bisom nie było końca. Uczniowie dołożyli wszelkich starań, by dopracować swoje występy, nie zabrakło pięknych strojów i makijaży.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów na scenach małych i dużych.

Dzień sportu

Dnia 15 czerwca w Świetlicy Szkolnej odbyły się zabawy sportowe dla klas I – III „Od zabawy do sportu”. Uczestnicy mogli wybrać 7 z 15 zaproponowanych zadań sportowych. Powodzeniem cieszyły się zabawy z piłką, hula- hop, skakanką, rzuty do celu, akrobatyka a także skoki w dal. Wszyscy cierpliwie oczekiwali na swoją kolej aby móc wykonać wybrane zadanie. Wykonanie poszczególnych zadań odnotowane było przez wychowawców na specjalnie przygotowanych kartach. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy przystąpiły do poszczególnych zadań. Wszyscy świetnie się bawili. Było gwarno i wesoło.

Malujemy kredą

Żonkile

Teatr jednego wiersza

Jan Brzechwa „Na straganie”

Jan Brzechwa „Sum”

Julian Tuwim „Rzepka”

Baranki

Wielkanoc

Wiosna

Nasze aktywności w świetlicy szkolnej

Karnawałowy zawrót głowy

Dzień Babci i Dziadka

Zima

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości i rodzinnych spotkań. W świetlicy  szkolnej podczas oczekiwań na święta dzieciaki wraz ze swoimi wychowawcami świetlicy przygotowywały dekoracje świąteczne, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Zwieńczeniem świątecznych przygotowań była uroczystość wspólnego kolędowania, która odbyła się 21 grudnia. Uroczystość przygotowali wszyscy wychowawcy świetlicy wraz z uczniami klas I – III. Podczas występu nasi uczniowie z dużym przejęciem i zaangażowaniem wspólnie odśpiewali najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Na zakończenie uroczystości były życzenia świąteczne i noworoczne skierowane przez Panią Dyrektor do dzieci i pracowników szkoły.  Miesiąc grudzień to czas wyjątkowy, czas który pozwolił wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt. Atmosferę pełną ciepła, radości oraz potrzeby spędzania wyjątkowych chwil z bliskimi. Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt!

Święta tuż, tuż

Kolędowanie

Kartki świąteczne

Mam talent

Świetlicowy mam Talent

Dnia 28 listopada 2022r. odbył się Świetlicowy „Mam Talent”, który miał na celu   rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów.

Uczniowie klas I-III zaprezentowali swoje umiejętności i talenty.

Tego dnia każdy uczestnik miał na scenie swoje ,,5 minut” sławy. Nie był to łatwy moment. Szczególnie dla uczniów  klas I, którzy po raz pierwszy występowali  przed publicznością. Dla nich należą się ogromne brawa.

Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy poradzili  sobie doskonale wykazując przed  nieprzeciętny talent w tańcu, śpiewie,grze na instrumentach,akrobatyce,trikach wykonywanych z piłką,układaniu kostki rubika,opowiadaniu ciekawych opowiadań,prezentowaniu umiejętności aktorskich. Odwaga wszystkich uczestników została nagrodzona owacjami Dyrekcji,nauczycieli i rówieśników. Każdy występujący w ramach podziękowania za piękny występ otrzymał małą niespodziankę.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za występy i życzymy dalszych sukcesów!

Dziękujmy rodzicom,wychowawcom grup świetlicowych za pomoc w zorganizowaniu ,,Mam Talent”.

Podziękowania  należą się również chłopcom z Samorządu Szkolnego i Wolontariatu za pomoc w przygotowaniu dekoracji i czuwanie nad właściwym przebiegiem występów.

Smok z kółek i kółeczek

Mój przyjaciel Miś

11 listopada

W dniu 10 listopada Świetlica włączyła się w obchody Święta Niepodległości w naszej szkole. Każda grupa świetlicowa zaprezentowała pieśń patriotyczną, którą wcześniej wylosowała do przygotowania. Wszystkie grupy spisały się na medal.  Było pięknie i uroczyście.

Natalia Brzozowska

Małgorzata Jurnatowska

Elżbieta Skudlarska

Godło Polski

Kotyliony

W dniach 17-21 października 2022 roku tematem tygodnia w świetlicy był „Świat bajek i baśni”. W tych dniach odbyły się pogadanki o ulubionych postaciach, czym różni się dobro od zła, co to jest morał oraz dlaczego warto czytać książki.  Został również rozstrzygnięty  konkurs plastyczny pt. „Baśniowe zamki”. Celem konkursu było rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej uczniów z klas 1-3  oraz wykorzystanie różnych technik. „Baśniowe zamki”  były wykonane zarówna w formie płaskiej, jak  i przestrzennej. Wszystkie prace wykonane na konkurs były ciekawe oraz estetycznie i dokładnie. Gratulujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. 

Aktywności plastyczne w świetlicy szkolnej 2022/2023

Bajkowe zamki

Bąbelkowe owoce

Figury z liści

Jesienne grzyby

Laurki z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Portret nauczyciela

Słoneczniki i latawce

Pani Jesień

Dary Pani Jesieni

Jesienne drzewa

Dzień Kropki

Przegląd piosenki letniej

Wakacyjne widoki

Słoneczniki

Skip to content