GLOBAL SCHOLARS 2016/2017

W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz drugi bierze udział w międzynarodowym programie GLOBAL SCHOLARS. Zeszłoroczny temat poświęcony był ekologii. Utrwalaliśmy i zdobywaliśmy wiedzę z tego zakresu w języku angielskim. Temat przewodni realizowany w tym roku to DIGITAL CITIES CONNECT.  Cóż on oznacza? W dosłownym tłumaczeniu „Cyfrowe miasta łączą się.” A co się za tym kryje? Co robimy na naszych zajęciach Global Scholars? Projekt, nad którym pracujemy dotyczy informatyki, dlatego też w tym roku rozwijamy nasze zdolności właśnie w tym kierunku.
Grupa, do której została przypisana nasza szkoła nazywa się ODYSSEY i oprócz nas, znalazły się w niej szkoły z następujących miast na całym świecie: Taipei, Athens, London, Barcelona, New York, Broward, Boston/Medford oraz Jacksonville. Szkoła w Atenach jest nam szczególnie bliska, bo nawiązaliśmy z nią bliższą współpracę. Odbyliśmy z naszymi greckimi kolegami rozmowę przez skype’a.
Zajęcia GLOBAL SCHOLARS odbywają się we wtorki, w godz. 14.40 – 16.25 w sali nr 12. Grupę „Globalsów” tworzą uczniowie klas piątych i szóstych naszej szkoły. Zajęcia prowadzą nauczyciele języka angielskiego, pani Ewa Kinstler i pan Hubert Makaruk.

SP94 Warszawa_Global Scholars

Skip to content