SAMORZĄD SZKOLNY

HARMONOGRAM MAJ

Konkursy:

  1. Flaga Polski – termin 3 maj, wyślij zdjęcie flagi zrobionej przez ciebie, bądź kreatywny
  2. Mam talent eliminacje– termin 23 maj, wyślij nagranie z filmikiem jaki talent posiadasz, najlepsza 10 zaprezentuje się 1 czerwca z okazji dnia dziecka
  3. konkurs sportowy – termin 30 maj, wyślij nam filmik jaki jest twój ulubiony sport/ jak ćwiczysz , zachęć do przyłączenia się

Dni:

  1. Dzień bibliotekarza – zrób laurkę / kartkę dla naszych bibliotekarzy, termin 9 ma
  2. Dzień światowej Muzyki i Plastyki- zrób plakat / stwórz składankę/ prezentacje z twoimi ulubionymi wykonawcami lub artystami, termin 16 maj
  3. Dzień piekarza – upiecz chleb lub bułeczki, termin 23 maj
  4. Dzień samolotów z papieru – stwórz swój niepowtarzalny model samolotu z papieru i oczywiście zrób zdjęcie i wyślij , termin 30 maj

Wolontariat:

  1. akcja „Zbieramy nasiona dla Afryki”- start 4 maj 2021, gdzie obok dozorcy w szkole będzie wystawione i podpisane pudło
  2. akcja „Poidełka dla pszczół”
  3. Zbiórka korków dla 7 – letniej Ani

Pozostałe:

  1. Audiobooki

Dodatkowo dla chętnych klas:

  1. 11 maja Dzień bez Śmiecenia – Pokaż, jak dbasz o swoje osiedle, podwórko, klatkę schodową, jak sprzątasz swoje najbliższe otoczenie, zrób zdjęcie lub nagraj filmik.
  2. 12 maja Dzień Dobrych Uczynków- jakie dobre uczynki robisz na rzecz innych osób, napisz o nich, podziel się swoimi doświadczeniami i wyślij krótką informację.
  3. 21 maja Międzynarodowy Dzień Herbaty – Zrób zdjęcie swojej ulubionej herbaty w ulubionym kubku porcelanowym lub filiżance i wyślij do nas. Napisz, jakie herbaty lubisz najbardziej i czy coś wiesz więcej na temat kultury picia tego napoju w innych krajach.
  4. 30 maja Światowy Dzień Soku – Zrób swój sok owocowy lub warzywny i prześlij nam zdjęcie.

Korki dla 7-letniej Ani

Gdzie- SP 94

Kiedy- czwartek 15 kwiecień

W jakiej formie – zważone i podpisane

Przypominamy o zasadach reżimu sanitarnego w czasie pandemii

SU

E-TURNIEJ II

KIEDY –  26 KWIECIEŃ ( KLASY 4-5)

                 27 KWIECIEŃ (KLASY 6-8)

GODZINA – 13.30

KTO– ZGŁOSZONE DRUŻYNY WŚRÓD NASZYCH UCZNIÓW    

ZGŁOSZENIA – DO 23 KWIETNIA DO GODZINY 14.00 (JANEK DYMIŃSKI – TEAMS/ AGATA BARTCZAK-KOSOWSKA- LIBRUS)

GDZIE– NA TEAMSACH

GWARANTOWANA ŚWIETNA ZABAWA I MASA ŚMIECHU

Harmonogram kwiecień 2021:

  1. KONKURSY:
  1. Konkurs na ekologiczne przebranie – stwórz swój niepowtarzalny strój ekologiczny z okazji Dnia Ziemi  , termin – 22 kwiecień
  • Konkurs na komiks wiosenny- wymyśl swoją własną historię wiosenną , forma – komiks lub opowiadanie, termin – 15 kwiecień
  • Konkurs na twój taniec – wymyśl swoją choreografię  i wytańcz ją a następnie wyślij w formie filmiku i zdjęć z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca termin- 29 kwiecień
  1. DZIEŃ:
  1. Dzień Ziemi – przebierz się w kolory Ziemi – termin 17 kwiecień
  • Dzień Pysznego Śniadania – przygotuj nam pyszne zdrowe śniadanie i wyślij fotkę – termin 24 kwiecień
  • Dzień Służby Zdrowia – przygotuj kartkę/ list/ laurkę/ prezent własnoręcznie zrobiony dla pracowników Służby Zdrowia i wyślij  – termin 10 kwiecień
  • Dzień Książki i Praw Autorskich – przygotuj ilustrację okładki oryginalną/swoją wymyśloną swojej ulubionej książki i wyślij – termin 30 kwiecień

III. POZOSTAŁE:

  1. Zbiórka korków
  2. Audiobooki
  3. E- turniej
  4. Przysłowie miesiąca – do 16 kwietnia wysyłacie propozycje na najciekawsze     

         przysłowie miesiąca, następnie zostanie stworzona ankieta w której uczniowie     

         będą mogli wybrać „ Najprzysłowie” miesiąca kwietnia

Uczniowie którzy oddali korki:

KLASY 4:

4a – Lena i Adam Kopeć (0,5 kg),

4b – Szymon Karbowski ( 8,5 kg), Franciszek Stec, Kuba Malec, Zosia Czekajska ( 1,9), Maciej Figarski ( 475 g)

4c- Zuza Jankowska (9,5+8+8,9+9+9) Ewa Szafran (0,9),Katarzyna Walczykowska (4),Mateusz Szymańczyk (1,9),Nikodem Główka (2)

4d – Franek Majewski(3),Kuba Gibas (0,92),Iga Lewandowska (777g)

4e – Andrzej Kozieł (149 g), Lila Potasz(2,3)

KLASY 5:

5a- Alicja Konarska (400g), Julia Chromińska ( 10 )plus 1kg + 600 g (nn)

5b- Stegienka i Skiba (10),Julia Lisińska (216 g+368 g)

5c- Magda Młotkowska (2,5)

5d- Julia Półtorak (485 g), Ignacy Szmaliński (1,4), Olga Skyrny (0,5)

KLASY 6:

6a – Maya Tonley(0,55), Zosia Sura ( 4,8+5+1,203),Wojtek Izdebski(0,5),

6b- Eliza Pietrzak(140g),Karol Kierkańczyk(986),Matylda Kuśmierowska(48g)

6c- Zosia Grzelińska(1,5)

6d- Ola Nowik(5,5)

6e- Joanna Kuźmińska (1,8), Weronika Jarmuszewicz(?),Xawery Wiechowski(0,43)

6g- Marcin Łaziński(650 g),Szymon Stogniew(1,95+ 3,46),Oskar Kurc ( 14),Kacper Niedziela(7),Lena Bentlewska(1,26)

6h- Szymon Boreczek(1,2),Ola Ponichtera(4),Piotr Zdrojewski(0,8),Szymon Woźniak(?),Piotr Zabielski( 1,2+2,3), Łukasz Kowalkowski( 5+ 10),Weronika Diaczuk (2,4), Szymon Woźniak (1,8), nn(390g)

KLASY 7:

7a- Andrzej Szafran (1 kg), nn( 4kg)

7b- Hanna Kamińska (4 )

7c- Kacper Lepionko(5), nn( 1)

KLASY 8:

8a- Pola Bentlewska( 1,26)

8b- Michał Grzyb(1,4), Maja Dominowska(0,7),Zuzanna Skobejko(4,9),Tomek Nyzio(1,5), nn( 10,7+9,6+9,1)

8c- Oliwia Lewandowska(1,388),Julia Pinkowicz (?),Wiktor Śliwa(1,8),nn(250 g),

8d- Maks Lipczyński(1,14),Max Tonley (3,25), nn(1,4)

8e- Jakub Łaszkiewicz(2,3+80dkg),Jan Szymańczyk(1,7+1,6), Kinga Kaczor (0,86)

8f- Wiktoria Giedrys( 2,5),Dominik Rubaszek(600g), nn( 4)

Klasy 1-3:

1c- Karolina Wei

1 a – Gabriela Rudnicka

1d- Mateusz Skrzypczyński(1,14)

2a- Ignacy Gucnam??

część korków była nie podpisana

WYNIKI SUPERKLASY – luty

Zbiórka korków

Przypominamy – w poniedziałek 8 marca popołudniu zbieramy korki dla chorej na porażenie mózgowe 7-letniej Ani.

Pamiętaj o zasadach i bezpieczeństwie swoim i innych !

Zbiórka korków – wyniki

SU zaprasza do głosowania

Głosowanie na wzór koszulek szkolnych

We wrześniu odbyły się tajne, równe i demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybraliśmy następujących skład:

1. Emil Sauer
2. Gabrysia Siedlecka
3. Oliwia Lewandowska
4. Natalia Bartnicka

Kontakt z samorządem i media:

  1. instagramhttp://www.instagram.com/su_sp94/
  2. facebook https://www.facebook.com/SamorzadUczniowskiSP94
  3. librus
  4. teams
  5. poczta samorządu su.szkolapodstawowa94@gmail.com

RZECZNIK PRAW UCZNIA SP 94 W ROKU KALENDARZOWYM 2021:

PANI MALWINA GNAT

PANI EDYTA KUŹNIEWSKA

Najbliższe plany:

  • stworzenie kółek zainteresowań dla każdego poziomu, wymieszanie uczniów z różnych klas w celu większej ich integracji
  • przeprowadzenie e-turnieju dla klas 1-8  w formie zdalnej lub stacjonarnej
  • zaprojektowanie bluz i koszulek z logo szkoły
  • wybranie dwóch rzeczników praw ucznia
  • większa współpraca z klasami 1-3 , w przyszłej perspektywie stworzenie tzw. Małego Samorządu

E-TURNIEJ

KIEDY – 8 MARZEC

KTO- ZGŁOSZONE DRUŻYNY WŚRÓD NASZYCH UCZNIÓW

GDZIE- NA TEAMSACH

GWARANTOWANA ŚWIETNA ZABAWA I MASA ŚMIECHU

Terminarz działań SU – marzec

Konkursy:

  • 8 marzec – ostateczny termin odsyłania prac na Dzień Kobiet

stwórz wyjątkowy bukiet dla kobiet/ dziewczyny ( technika dowolna, liczy się kreatywność)

  • 21 marzec – Pierwszy Dzień Wiosny – ostateczny termin odsyłania prac „ Moja Marzanna” / „Mój wierszyk wiosenny”

Dni tematyczne:

  • 2 marzec – Dzień Staroci  – pochwal się jakie nietypowe przedmioty kryje twoja piwnica a może strych twój albo dziadków
  • 8 marzec – avatary z kwiatkami dla dziewczyn (na lekcji na teamsie chłopcy mają kwiatki)
  • 15 marzec – Dzień Cukierników – stwórz swój jedyny i niepowtarzalny deser
  • 22 marzec – Dzień jak z Bajki – karnawał za nami ale przebierz się za postać z bajki lub gry, bądź oryginalny

Pozostałe:

  • 8 marzec – E-Turniej na teamsach
  • Marzec – miesiąc z Tolkienem i Tuwimem  – nagrywamy fragmenty książek autorstwa Tolkiena dla starszych a dla młodszych wiersze Juliana Tuwima ( wasze audiobooki )
  • Marzec – zbieramy pomysły jak nie nudzić się w czasie pandemii, nagraj filmik lub wyślij nam swoje pomysły jak można ciekawie spędzić czas/ zmotywować się do nauki zdalnej.

Wyniki superklasy – styczeń

Superklasa wrzesień – grudzień

Działalność samorządu w pierwszym półroczu 2020/2021

  1. Zmieniliśmy system superklasy, nie ma tabelki która podpisuje nauczyciel pod koniec każdej lekcji, mamy dane z librusa o ilości uwag itp.
  2. Ustaliliśmy nowe kryteria do superklasy i punktacje
  3. Tabela samorządu została przeniesiona obok sali numer 11
  4. Uruchomiliśmy facebook samorządu
  5. Sprawdzamy porządek w szatni
  6. Dyżury starszych uczniów na korytarzach szkolnych
  7. Współpraca z wolontariatem szkolnym
  1. We wrześniu:

– dzień kapelusza

– dzień szalika

– konkursy moje zdjęcie z wakacji

– akcje z wolontariatem – ZOO, Korki, Wolontariat czyli….

– dzień chłopaka – dzień bez pytania

  • Październik:

– konkursy Logo SU, Maseczka, Dynia Hallowenowa

– konkurs z okazji Dnia Nauczyciela i kosz z jabłkami oraz słoiki z życzeniami dla nauczycieli

– dzień Miłych Listów, Dzień Kucharza

– ankieta SU dla rodziców i uczniów

  • Listopad

– Dzień przebrania Andrzejkowego

– Dzień przebrania warzywnego

– konkurs na flagę Polski i na zaśpiewanie „Pierwszej Brygady”

– współpraca z wolontariatem na temat oszczędzania wody i energii ( prezentacje dla klas 1-3) oraz listy dla szpitala dziecięcego w Warszawie

  • Grudzień :

– dzień Świętego Mikołaja, czapki

-dzień przebrania świątecznego

– dzień Niebieski

– konkursy Święty Mikołaj i świąteczny mem

– w ramach wolontariatu kartki świąteczne

– zaśpiewanie w klasach kolęd świątecznych ( w ramach wirtualnego Koncertu Kolęd)

PROGRAM „ SZKOŁA DEMOKRACJI”

Bierzemy w tym roku udział w ogólnopolskim programie „Szkoła Demokracji”, którego celem jest zwiększenie udziału uczniów i uczennic w życiu szkoły oraz wzmocnienie samorządności uczniowskiej.

Projekt realizowany jest przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz z Akademią Ekonomiczno – Humanistyczną w Warszawie.

W ramach programu CEO  wspiera merytorycznie szkoły (nauczycieli i uczniów), które chcą poprawić swoje funkcjonowanie w tym obszarze i przyznajemy certyfikat, który poświadcza, że szkoła wspiera samorządność i oddolną aktywność uczniów.

Spośród proponowanych działań wyzwań wybraliśmy  te, które pasują do naszej  szkoły i zainteresowań. Działamy , zmieniamy naszą  szkołę

Realizujemy 5 wyzwań z 5 różnych obszarów wg przedstawionych w Przewodniku kryteriów (zaakceptowane przez mentora/koordynatora)

Po zakończonych sukcesem wyzwaniach oraz odbytych szkoleniach nasza szkoła otrzyma Certyfikat Szkoły Demokracji.

Naszą pracę wspiera mentor, będący głosem doradczym w działaniach. Wzieliśmy też udział w dwudniowej konferencji otwierającej program, spotkaniach z mentorami w swojej szkole oraz mamy w planach 3 szkolenia doskonalących wiedzę i umiejętności.

Jakie korzyści z udziału w programie ma  szkoła?

  • Uzyskanie certyfikatu „Szkoły Demokracji” (po zrealizowaniu założeń programu),  zaświadczającego spełnienie kryteriów i zdobycie tytułu!
  • Wyróżniające działania szkół zostaną opisane jako dobre praktyki i przedstawione na stronie samorzad. ceo.org.pl i szkolademokracji. ceo.org.pl oraz w materiałach dodatkowych do programu.

Nasze obszary działania:

  1. Tworzymy instytucję i procedury odnoszące się do łamania praw ucznia oraz konfliktów w naszej szkole (np. rzecznik praw ucznia, szkolne mediacje, procedura zgłoszenia złamania praw ucznia). – Antonia Górka, Hania Filipczak, Julia Bugajewska, Olga Młot- Kaźmirowicz, Wiktoria Rawa
  2. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.”  – Emil Sauer
  3. Tworzymy forum do regularnych spotkań przedstawicieli uczniów, rodziców i nauczycieli (w formie nieformalnej lub jako rada szkoły), żeby wspólnie dyskutować o bieżących sprawach szkoły). – Gabriela Siedlecka
  4. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole, obejmującą wszystkich uczniów i uczennice, z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania, które umieszczamy w planie pracyNatalia Bartnicka
  5.  Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym, co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie – Oliwia Lewandowska

Terminarz działań SU – Październik 2020

8 października – belgijka dla klas 7-8 ( miejsce i termin podamy wkrótce)

14 października – Konkurs z okazji Dnia Nauczyciela (  bez punktów do Superklasy)

15 października – ostateczny termin oddania projektu do konkursu na logo Samorządu Szkolnego

15 października – belgijka dla klas 4-6 ( miejsce i termin podamy wkrótce )

20 października – Dzień miłych listów

22 października – ostateczny termin oddania projektu maseczki do konkursu „Moja maseczka” ( wyhaftowana lub pomalowana )

23 października – zbiórka korków, sala numer 11, godzina 13.35

27 października – zbiórka korków, sala numer 11, godzina 13.35

30 października – ostateczny termin oddania dyni na konkurs „Halloween”

Oczywiście daty oraz wydarzenia mogą ulec zmianie:)

Skip to content