Zwyczaje wielkanocne w Polsce i na świecie

Dnia 22.03.2024r Mały Samorząd Uczniowski i dzieci uczęszczające na zajęcia TUS przygotowały dla uczniów i wychowawców klas I-III przedstawienie pt.:,,Zwyczaje wielkanocne w Polsce i na świecie”.
     Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich obchodzonych na całym świecie , w tym także i w Polsce. Dzieci opowiedziały o najbardziej typowych i tych mniej znanych zwyczajach i tradycjach Świąt Wielkanocnych, zwrócili uwagę na rolę tradycji w życiu narodu, na symbole świąteczne.
     Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Mali aktorzy stanęli na wysokości zadania i poprzez przekazane informacje i piosenkę stworzyli świąteczny nastrój.
      Na zakończenie głos zabrali wice dyrektor Magdalena Jaracz i wice dyrektor Maciej Królikowski, którzy podziękowali aktorom i przybyłym gościom za obecność oraz złożyli serdeczne  życzenia wielkanocne. Publiczność podziękowała aktorom gromkimi brawami.

Skip to content