Zajęcia kulinarno-krawieckie

Informujemy, że w naszej szkole, raz w miesiącu, odbywają się zajęcia kulinarno-krawieckie, które prowadzone są przez Pana Błażeja Helie – psychologa, nauczyciela przyrody i doradcę metodycznego oraz Pana Tomasz Janeckiego – nauczyciela techniki, informatyki i edukacji dla bezpieczeństwa.
Zajęcia prowadzone są w małej grupie – 10 Uczniów i Uczennic i przeznaczone są dla klas 3-6.
Na ostatnich zajęciach, które miały formę lekcji otwartej, gościliśmy nauczycieli ze szkół w Warszawie i Piastowie oraz zastępcę kierownika MSCDN Wydział w Warszawie, koordynator międzywydziałowego zespołu nauczycieli konsultantów MSCDN ds. matematyki – Panią Beatę Wąsowską-Narojczyk.
W czasie zajęć Uczniowie i Uczennice szyli woreczki prezentowe z naturalnej, lnianej tkaniny z motywem świątecznym oraz przygotowywali i wypiekali świąteczne pierniczki.
W ramach zajęć wykorzystywany jest sprzęt pozyskany z programu Laboratoria Przyszłości. Serdecznie dziękujemy firmie Strima za współpracę i wyposażenie pracowni w sprzęt krawiecki znacznie usprawniający pracę w czasie zajęć.
Podziękowania za finansowe wsparcie i zaangażowanie kierujemy również do Rady Rodziców, dzięki której uzupełniliśmy wyposażenie pracowni o niezbędne sprzęty, narzędzia i materiały.

Skip to content