Z ŻYCIA ŚWIETLICY

 

Znalezione obrazy dla zapytania życzenia świateczne wielkanocne PNG

Wiosna tuż tuż 

                                         SP94 Warszawa_wiosna _002.jpg

Gazetka została wykonana pod czujnym okiem nauczycieli p. Magdy Kowalskiej oraz p. Marcina Kaźmierczak, z pomocą dzieci z klasy 1 A i D oraz 3 B i G. Wszystkim uczniom, którzy pomagali, serdecznie dziękujemy -bez nich nie dalibyśmy rady.

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy wiosna PNG

 

W tym semestrze uczniowie klas 1-3 będą brali udział w międzyklasowym konkursie „Obiad na medal”. Podczas każdego posiłku jeden z opiekunów będzie oceniał zachowanie poszczególnych grup zgodnie z czterostopniową skalą. Na koniec każdego miesiąca punkty będą zliczane i oczywiście najlepsza klasa otrzyma nagrodę.

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy obiad PNG

 

W bieżącym semestrze dzieci w świetlicy biorą udział w konkursie „Super Świetlik”. Zachowania i postawy dzieci będą oceniane w czterech sferach:

 1. Aktywny świetlik
 • Chętnie bierze udział w konkursach organizowanych w świetlicy.
 • Bierze aktywny udział w zabawach i grach.                                                                                         2.Świetlik Czyścioszek:
 • Zawsze sprząta po sobie.
 • Zawsze odkłada rzeczy na miejsce.
 • Pomaga w sprzątaniu świetlicy.                                                                                                             3. Mały behapowiec:
 • Dba o bezpieczeństwo swoje i innych.
 • Używa przyborów szkolnych, gier i zabawek zgodnie z ich przeznaczeniem.
 • Nie biega po świetlicy.
 • Prawidłowo siedzi na krześle.                                                                                                       4.Kulturalny Świetlik:
 • Zawsze używa zwrotów grzecznościowych.
 • Szanuje wszystkie przybory, gry i zabawki.
 • Nie hałasuje.
 • Kulturalnie zachowuje się w stołówce szkolnej.
 • Z szacunkiem traktuje wszystkich pracowników szkoły, a także kolegów i koleżanki, nie używa brzydkich słów.

 

“Super świetlika “ wybiera nauczyciel każdej klasy w świetlicy. Wybrany uczeń przez cały tydzień będzie nosić plakietkę „super świetlika”.

Dzieci, które uzyskają największą ilość tytułów „super świetlika tygodnia” – na koniec roku szkolnego otrzymają tytuł “super świetlika roku” oraz nagrodę.

SP94 Warszawa_super świetlik_001.JPG

 

 

MALI RATOWNICY
W swietlicy szkolnej rozpoczęły się warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej „Mali Ratownicy”. Podczas kolejnych spotkań dzieci będą poznawały procedury zachowania sie w sytuacjach zagrożenia życia.
Mając świadomość, że wśród nas, na szkolnych korytarzach są „Mali Ratownicy” z pewnością wszyscy będziemy czuć się bezpieczniej.                                                             SP94 Warszawa_Mali Ratownicy_001.jpg

 

Walentynki 2018 w świetlicy

„14 Lutego”

 

W naszej szkole dzień 14 lutego (Walentynki) obchodzimy pod hasłem „Jesteśmy dla siebie mili”. W tym dniu funkcjonuje u nas Poczta Serduszkowa, wysyłamy i wręczamy sobie nawzajem serduszka z wyrazami sympatii do innych osób, z dobrym słowem i dobrą wróżbą. Jesteśmy życzliwi dla wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i innych osób pracujących w szkole, uśmiechamy się do całego świata. Sale ozdabiamy serduszkami, bo nasze mamy otwarte, tak jak Święty Walenty, dla wszystkich wokół nas.

 

Po fantastycznych pełnych przygód feriach czas do szkoły – Witamy  II semestr roku szkolnego 2017/2018 

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy PNG dzieci bawiace się na śniegu

 

 

„BEZPIECZNE FERIE 2018’

W dniu 10.01.2018 w świetlicy SP 94 odbył się pokaz multimedialny dla klas 1-3 na temat „Bezpieczne ferie” przygotowany przez wychowawców świetlicy p. Grażynę Chorchos i p. Iwonę Grudzień. Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami zachowania bezpieczeństwa w czasie zabawy na śniegu, jeździe na sankach, nartach, odpowiedniemu ubraniu się, informowaniu opiekunów, dokąd i na jak długo wychodzą, postępowaniu w czasie zaistniałego niebezpieczeństwa (numery alarmowe) oraz jak reagować na różne propozycje ze strony nieznanych im osób.

W klasie 3a i 3i uczniowie wspólnie zredagowali „Kodeks zabaw zimowych”.

Wzięli też udział w klasowym konkursie plastycznym o tematyce bezpiecznego zachowania się w czasie ferii zimowych.

 

W holu głównym przy wejściu do szkoły wykonano również dekorację na temat bezpiecznych ferii.

 

Znalezione obrazy dla zapytania obraz PNG Wesołych świąt   Znalezione obrazy dla zapytania obrazy życzenia noworoczne PNG

 Wszystkim Rodzicom i Uczniom naszej szkoły,

życzymy – śnieżnobiałych Świąt w gronie bliskich,

pięknych upominków pod choinką,

a w Nowym Roku samych pozytywnych  wydarzeń

i jeszcze większych sukcesów w

konkursach szkolnych i poza szkolnych

 

WYCHOWAWCY GRUP ŚWIETLICOWYCH

Znalezione obrazy dla zapytania obraz PNG Wesołych świąt

           19 grudnia 2017 r. świetlica szkolna przygotowała wspólne kolędowanie dla wszystkich świetliczaków. W repertuarze artystycznym pojawiły się jedne z najpiękniejszych kolęd polskich takich jak: Cicha noc, Dzisiaj w Betlejem, czy Pójdźmy wszyscy do stajenki/, jak również piosenki świąteczne , które chętnie nucimy od lat, chociaż by tekst Krzysztofa Dzikowskiego z muzyką Seweryna Krajewskiego Jest taki dzień. Było klasycznie , poważnie przy dźwiękach skrzypiec na których grała pani Renata Komajda, ale i z wesołą nutą na koniec, gdy oglądaliśmy choreografię taneczną  fanklubu Mikołaja (w rolach głównych dzieci z kl.3j).

Najmłodsi z klasy 1c zaprezentowali taniec gwiazdek do muzyki Ludwika  von Beethovena z Sonatą Księżycową w tle. Zwiewny charakter utworu  podkreślał szelest gwiazd i harmonijny układ taneczny wykonywany z dużym przejęciem i  zaangażowaniem pierwszaków. Dwie dziewczynki z klasy 3f: Maja Kuryłek i Zosia Pawlak wykonały partie solowe, każda odkrywając przed nami niepowtarzalną skalę głosową (wysoki sopran i  nizszy alt ). Tego dnia dzieci z klasy 3f  przygotowały jeszcze jedną niespodziankę w postaci pantomimy scenicznej do scenariusza Bajki o ciepłych i puchatych oraz teatrzykiem cieni. Dzieci z klasy 2b i 3a recytowały wiersze łącząc poszczególne epizody akcji w jedną całość.Na koniec spotkania przyznano nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu plastyczno-technicznego pt.”Inspiracje świąteczne- ozdoba na choinkę”.

Laureaci konkursu

kategoria dzieci młodsze:

 1 miejsce Urszula Steinberg  1c

2 miejsce Karolina Palukiewicz 2c

3 miejsce Natalia Wysocka 2c

kategoria dzieci starsze:

 1 miejsce-  Zofia Pawlak  3f

2 miejsce – Mateusz Chmielewiec  3f

3 miejsce-  Hanna Mioduszewska 3k

                –  Julia Sosnowska 3k

 Wyróżnienia

Blanka Budzyńska 1b, Michał Janiuk 3f, Gabriela Scisłowska 3j

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania obraz dla zimowe kwiaty PNG

 

W świetlicy spędzając czas, nikt nie nudzi się z nas.

Tutaj świetnie się bawimy : tańczymy, gramy, tworzymy.

Czasem gości ( starszych kolegów) zapraszamy i z nimi miło czas spędzamy.

A gdy zabaw dosyć już mamy to w małych chemików się zmieniamy.

Każdy dzień w świetlicy inny jest, nasza świetlica jest THE BEST!

 

Znalezione obrazy dla zapytania obraz dla zimowe kwiaty PNG

Znalezione obrazy dla zapytania obraz PNG ludziki Lego

    16 listopada 2017r, póżnym popołudniem hobbiści i pasjonaci kloców Lego zebrali się w jednej z sal lekcyjnych, by osiągnąć wspólny cel i wybudować miasto. Zadanie trudne, lecz nie niemożliwe, zwłaszcza dla osób z ogromnym pokładem wyobraźni przestrzennej.

      Zawodnicy od razu przystopili do pracy, każdy w swoim sektorze, tak na wszelki wypadek, by nie pomylić kloców sąsiada- kolegi. Na sali panował miły nastrój i prowadzono dobre rozmowy, bo i towarzystwo było doborowe, obok dzieci pojawili się również dorośli. Zawodnicy ukończyli zabawę przed czasem. Potem wspólnie zagospodarowano zieloną przestrzeń i tak powstała Legolandia.

      Na zdjęciach widać budynki parterowe i piętrowe,małe domki i apartamenty, w miescie nie mogło zabraknąć także posterunku policji, salonu piękności, jak również kolorowej restauracji. Na koniec spotkania wykonano wspólne zdjęcia i wręczono podziękowania, by na dłużej zatrzymać dobre wspomnienia.

      Jak widać ze zdjęć dzieciom alternatywna forma spędzania wolnego czasu z rodzicami, bez pilota i komputera, wydała się równie pasjonująca, co absorbująca. Dzieci opuściły salę zabaw z apetytem na więcej … 🙂

Z pozdrowieniami-wychowawczynie świetlicy szkolnej

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania obraz PNG jesień

 

       We wtorek, 31 października świetliczaki świętowały trwającą w pełni jesień. Tego dnia salka wielofunkcyjna zgromadziła uczniów z klas I-III na wspólnym przedstawieniu o wdzięcznej nazwie W jesiennym nastroju. Tematyka spotkania nawiązywała wprawdzie do stanów pogody, ale także naszego samopoczucia. Już na samym początku o pozytywne emocje zadbała pani Renata Komajda, która za pomocą skrzypiec przeniosła nas nieoczekiwanie w inny wymiar rzeczywistości, troche baśniowej. Potem trzecioklasiści- jak na starszaków przystało – zaprezentowały scenki rodzajowe. Dzieci wcieliły się w prezenterów pogody oraz zatańczyły improwizacje ruchowe do muzyki klasycznej i filmowej. Pojawiły się takie tytuły jak Marsz turecki W.A.Mozarta (z solówką Mai z kl. 3 f), czy Deszczowa piosenka Nacia Herba Browna (interpretacja Elizy z klasy 3h).Dzieci z klas pierwszych zaśpiewały jesienne piosenki, a drugoklasiści pod czujnym okiem pani Katarzyny Tarczyńskiej, zaprezentowały impresje muzyczno-ruchową do piosenki Pan Listopad. Klamrą spotkania było rozdanie nagród i podziękowań dla laureatów i uczestników konkursu plastycznego Smaki jesieni.Warto dodać, że wszyscy uczesnicy konkursu zostali obdarowani soczystym jabłkiem, tak na wszelki wypadek, by nie poddać się zbyt łatwo -jesiennej słocie 😉

Laureaci konkursu:

kategoria- dzieci młodsze

 miejsce pierwsze: Matylda Marczewska 1c

miejsce drugie: Mikołaj Dyrda 1b

miejsce trzecie: Nina Długołęcka 1b

osoby wyróżnione: Alicja Konarska 2e, Maja Królikowska 2e,Kasia Walczykowska 1c,

Julian Tran 1c

kategoria-dzieci starsze

miejsce pierwsze: Emilia Zagrajek 3f

miejsce drugie: Aleksandra Jasińska 3f

miejsce trzecie: Lena Burzyńska 3f

osoby wyróżnione:Oliwia Kukwa,Marysia Kowalczyk,Julia Zbroszczyk/praca zbiorowa/ 3j,

Oliwia Glegoła 3g, Zofia Grzelińska 3c,Kamila Zembol 3c,Kacper Bartoszuk 3f

Z pozdrowieniami:organizatorki konkursu

 

 

 

 Znalezione obrazy dla zapytania obraz PNG jesień

                        W poniedziałek 16.10 uczniowie klas 5, 6 i 7 wzięli udział   w ogólnopolskiej akcji WOŚP „Bijemy rekord w resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Przez 30 minut nieustannie i niestrudzenie wykonywali masaż serca oraz wdechy ratownicze. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu i mamy nadzieję, iż również dzięki nam ubiegłoroczny rekord zostanie pobity!

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w akcji!!! Myślę, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej!!!

Dziękuję również p. Bożenie Samek – Stefaniak i p. Danucie Gajowy za pomoc w organizacji wydarzenia.

Barbara Biłan

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy dla złotej jesieni PNG

Jesień rozpoczęliśmy miłym akcentem. Korzystając z pięknej pogody spotkaliśmy się na dziedzińcu nasze szkoły, aby wesoło spędzić czas i bliżej się poznać. Na dzieci czekało wiele atrakcji: liczne konkurencje sportowe, jesienne zagadki i rebusy, zabawy z chustą.
Na koniec imprezy wszyscy zatańczyliśmy Zumbę w rytm największych przebojów odchodzącego lata.      
Znalezione obrazy dla zapytania obrazy dla złotej jesieni PNG
Nowy Rok wita nas pochmurną pogodą ale w świetlicy przywita Was słońce

 

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy dla słoneczko i dzieci PNG

                                   

Cześć dzieciaki świetliczaki,

Mam nadzieję, że wypoczęliście i troszeczkę stęskniliście się za szkołą i świetlicą…

Rok świetlicowy 2017/2018 rozpoczyna zabawę na dobre.

Zapraszamy

Skip to content