Wycieczka szkolna do Golubia – Dobrzynia

W grudniu Uczniowie klas 5a i 5b uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Golubia-Dobrzynia. Harmonogram dwudniowej wycieczki był bardzo napięty ze względu na liczne atrakcje: zwiedzanie Zamku Golubskiego po zmroku, gra zamkowa zaginiony skarb Anny Wazówny, zabawy z bractwem rycerskim,  audycja Chopinowska w Szafarni, gra miejska na malowniczej starówce ze słodką niespodzianką, quizy z nagrodami, poznanie historii funkcjonowania szkoły w  Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie oraz pisanie gęsim piórem z atramentem. Największe emocje wzbudziło oczywiście nocowanie w wyjątkowym miejscu , jakim jest zamek Anny Wazówny.  Pogoda dopisała, a Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o nowe doświadczenia. Wrócili zadowoleni  i z dobrymi wspomnieniami, które jak twierdzą pozostaną z nimi na długo.
Opiekę sprawowali ks. Jarosław Erhardt, p. Szymon Twardowski, p. Karolina Zych

Skip to content