Wycieczka klasy 6e do Muzeum Sztuki Nowoczesnej

We wtorek, 3 października 2017 r.,  udaliśmy się do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Pierwszą część trasy pokonaliśmy autobusem, a kolejną- metrem. Niestety pogoda nie była wymarzona na wycieczkę, cały dzień padał deszcz. Mimo tego skusiliśmy się na krótki spacer po bulwarze nad Wisłą, przy którym mieści się Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

W trakcie wizyty w tym Muzeum uzyskaliśmy wiele ciekawych informacji o architekturze oraz dowiedzieliśmy się, kim  byli Oskar i Zofia Hansenowie. Pod koniec zajęć dostaliśmy dwa zadania,  jedno – by przedstawić przeciwieństwa za pomocą wyłącznie białej kartki, a drugie – zbudować budynek z części wykonanych wcześniej przez nas.

Podobała mi się ta wycieczka i mam wrażenie, że Klasie również. Chciałbym jeszcze kiedyś zwiedzić to miejsce.

Piotr Kwiecień, kl. 6e

Skip to content